RedShadow
Posty: 5
Rejestracja: 06-04-2016 14:45

06-04-2016 14:51

Witam,

Od kilku tygodni jestem nabywcą mojej pierwszej gitary elektrycznej (washburna x50proe). Odrazu po kupnie poleciałem do sklepu po piecyk i udało mi się kupić za 50zł ibanezka ibz 1g. Nie ukrywajmy jest to tragiczny wzmacniacz, bo nawet nie da się regulować przesteru :D ale nie o tym poszukuje piecyka do 500 zł

I chce abyście zaopiniowali te piecyki :

1. Line 6 Spider 4 IV
2. Fender Mustang 1
3 Peavey Vypyr 15

Gram głównie metal ( Slipknot, Metallica) czasami tez Guns Roses czy Kult.

Pozdrawiam

wojciechkub25
Posty: 37
Rejestracja: 27-12-2013 12:31

07-04-2016 20:22

Ja od Siebie polecam :
kustom-kg112fx-t95472.html

http://allegro.pl/combo-wzmacniacz-gita ... 55932.html
http://ogloszeniamuzyczne.pl/oferta/com ... om-kg112fx

No ale to ciut kryptoreklama. Widzę, że wymieniłeś inne, może ktoś jeszcze porówna moją ofertę i te 3 które podałeś. Nie zmienia to faktu, że nówka chodzi min. 400zł, a tutaj 270zł+gratis wysyłka za praktycznie nowy sprzęt. Możesz pójść do baru i się nachlać za 230zł. :) Od razu mówię, że później go już nie będę wystawiał jak teraz nikt nie kupi. Ciężko o lepszy w tej cenie, a teraz po prostu potrzebuję pieniędzy :D

Ja od Siebie mogę porównać Mustanga I z Kustomem, którego sprzedaję. Wiadomo, multum efektów na mustangu, no ale większość daje czystą cyfrą. Przy większej głośności się tego słuchać nie da. Płacisz głównie za markę, no i głośniczek mały. Przy Slipknocie nie wypali. 12" głośnik to podstawa (Kustom to ma), dodajesz jakiś efekt i przynajmniej coś poszatanisz. A i bez tego zagrasz bardziej agresywnie niż na Mustangu. Co do reszty się nie wypowiem konkretnie w temacie samej jakości dźwięku, bo nie ich posiadałem. No ok, ale tam podkreślę, ty tam piszesz o Line 6 spider IV 15 czy 30? Wygląda średnio jeżeli chodzi o specyfikację. No ale tutaj zależy co wolisz. Dźwięk, możliwą dopałkę i większą głośność (kustom), czy wbudowane efekty (tutaj chyba Mustang). Zauważ, że praktycznie wszystkie mają 8" głośnik. Z doświadczenia wiem, że lubi on pierdzieć przy metalu . Z resztą miałem też Vox-a VT20+ (w podobnej cenie chodzą) więc to nie jest doświadczenie tylko z mustanga. Szukaj tych 12". Na prawdę jest różnica. Nawet jak ci się ten mój nie spodoba, taka dobra rada.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

07-04-2016 22:03

Dodam Ci jeszcze do zamieszania: Blackstar Fly lub Blackstar ID Core
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”