Sinju
Posty: 7
Rejestracja: 26-04-2014 01:40

22-03-2016 11:49

Cześć, uzbierałem trochę wolnej sumy, którą chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz. Aktualnie gram na zestawie Cort Kx5 oraz Kustom KG112fx, chciałbym zmienić wzmacniacz na coś lepiej brzmiącego.
Gram tylko i wyłącznie w domu, związku z tym nie chciałbym wzmacniacza o dużej mocy (aktualnie na Kustomie gram na 2-3 stopniu głośności w skali 1-10).
Rodzaj muzyki jaki gram to White Stripes, Black Keys, Gary Clark Jr, AC/DC, Rolling Stones czyli ogólnie coś pomiędzy bluesem a hard rockiem. Nie gram ani nie interesuje mnie granie metalu.
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zakup to 900 zł, zastanawiałem się nad następujacymi wzmacniaczami: Bugera V5, Blackstar HT-1, Vox VT20+ (bądź wersja X), Fender Mustang II. Pomyślałem również że może jednak zamiast Combo kupić Orange Micro Terror i do niego np. tą dedykowaną kolumne Orange PPC-108. Nie interesuje mnie zakup interfejsu, przerabiałem już zabawe z tym i nie rajcuje mnie granie na słuchawkach.
Bardzo proszę o doradzenie czy któraś z wymienionych przeze mnie opcji jest opłacalna, ewentualnie poproszę o jakąś inną propozycję.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

22-03-2016 12:26

Poszukaj Blackstara HT1-R albo HT5-R. Ja mam HT1-RH i ten jeden wacik daje radę w domu aż do przesady (ja mam z paczką 212). Na czystym kanale po dodaniu trochę gaina gra z takim fajnym właśnie bluesowym crunchem, a na przesterowanym potrafi od hard rocka do metalowej siary wyciągnąć. Do tego isf daje płynna regulację brzmienia od brytyjskiego do amerykańskiego. Bardzo wszechstronny sprzęt, w dodatku lampa daje ten tłuszczyk w dźwięku, którego cyfrowe wzmaki raczej nie mają. Combo z 10" głośnikiem możesz poniżej tysiaka wyrwać. O, ta oferta wygląda nieźle: http://olx.pl/oferta/blackstar-ht1-jak- ... 8f965e5fb8. Możesz też zrobić jak ja - upolować głowę i dokupić pakę, tylko wtedy w tysiaku ciężko się zmieścić.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”