COMA
Posty: 1
Rejestracja: 29-05-2016 22:51

29-05-2016 23:09

Witam kupiłem właśnie gitarke no i niestety na wzmacniacz nie wiele zostało pieniędzy :-( otóż Maksimum 180zł no i narazie próbowałem jakiś używek szukać i znalazłem jakiegoś peaveya solo 12w używka ale idealny stan powiedzcie mi proszę czy ta jest dobra a jak nie to jaka bo ja początkujący jestem :-D
Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
Anthrax91
Posty: 65
Rejestracja: 29-05-2016 22:49

30-05-2016 08:04

Mam Peaveya Backstage 10W i jak na takie maleństwo jest ok, sporo gainu, czysty bardzo przeciętny, można w zaciszu domowym ćwiczyć (sporym minusem w nim jest 6,5 calowym głośnik). To są raczej zabawki niż pełnowartościowe piece, ale dla początkującego z ograniczonym portfelem czemu nie? W przyszłości jak będziesz dalej grał i tak rozejrzysz się za czymś porządniejszym.
Możesz się jeszcze zainteresować takimi wzmacniaczami jak: (raczej używki w tej kwocie którą masz): Peavey Rage 158, Fender Mustang I, Marshall MG15, , Line 6 Spider IV 15, Roland Cube 15. Posłuchaj sobie próbek na youtubie, idź do sklepu muzycznego i ograj który by Ci najlepiej leżał, unikaj nołnejmów typu MegaAMP. Ewentualnie zastanów się nad podłączeniem gitary do komputera i dozbierania trochę większej ilości dolarów coby lepszy wzmacniacz kupić.
Youtube
Soundcloud
Flame Mayones Les Paul IV
Hohner HW340N
Marshall Valvestate VS102R

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-05-2016 08:49

Poszukaj też, może uda Ci się znaleźć Blackstara Fly używanego - to też, jak kolega przede mną napisał, zabawka z malutkim głośnikiem, za to z zasilaniem bateryjnym i wprawdzie dołów nie pociągnie (no cudów nie ma, szatan do kilku cali nie wylezie), ale jest w miarę uniwersalny w tych pieniądzach. Nowy kosztuje 225 zł, więc może gdzieś używany znajdziesz taniej.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”