Awatar użytkownika
tomek8127
Posty: 8
Rejestracja: 05-12-2011 15:55

01-07-2012 22:58

Witam!
Mam problem z wybraniem właściwej decyzji, mam Washburna Wi 17 i nie mogę zdecydować się , czy kupić piec, czy line 6 pod studio gx. Koledzy doradzają piec,gdyż z komputera nie uzyskam takiego "prawdziwego brzmienia", zaś nauczyciel z dwudziestoletnim doświadczeniem ,poradził mi line 6 pod studio gx , gdyż imituje wszystkie rodzaje wzmacniaczy. Proszę o szybką odpowiedź! Co jest lepszym wyborem? Jeśli już to jaki piec do thrash metalu?
Tomek
WASHBURN WI 17 + Obrazek

Awatar użytkownika
nelsonmisiek
Posty: 134
Rejestracja: 14-02-2010 23:02

01-07-2012 23:15

Zależy po co ci ten pod. Jak nie potrzebujesz miliarda wzmaków i efektów oraz chcesz coś na próby i ewentualnie koncerty to wal w jakiegoś lampiaka. Jeśli natomiast grasz domowo i uwielbiasz co chwilę zmieniać brzmienie to pod. Osobiście jestem sprzętowym minimalistą i wzmak, dopałka, kaczka oraz delay mi w 100% starczają. Przeanalizuj co jest ci najbardziej potrzebne i wtedy kupuj, choć jakbym miał kaskę to i poda i wzmak bym kupił :P
Fender Telecaster FMT, Vintage VXP6BK, Epiphone Les Paul Standard, Marshall JCM2000 DSL 401

Awatar użytkownika
Dektiv
Posty: 113
Rejestracja: 07-07-2010 11:30

02-07-2012 09:45

Dopóki nie grasz koncertów, nie uczęszczasz na próby, lepiej kupić poda + dobre słuchawki i na tym zestawie grać/uczyć się, dodatkowo w trakcie nauki człowiek uczy się różnych rzeczy, na podzie wszystko się ustawi. No ale na tym ani na próbach ani koncertach nie pograsz, także zależnie od potrzeb. Pod zawsze się przyda w przyszłości, do nagrywania chociażby. Zależy ile masz kasy na wydanie, bo dobry piec też swoje kosztuje.

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

05-07-2012 16:53

tomek8127 pisze:Koledzy doradzają piec,gdyż z komputera nie uzyskam takiego "prawdziwego brzmienia"


Hehehehe... Od swoich tez to slyszalem, a potem - juz po zakupie POD Studio GX - nie mogli sie oderwac od wiosla i utrudniali jak mogli wygonienie z domu :D "wow, to brzmi jak Metallica... A to jak Black Sabbath... Czy to Van Halen!?.." :D

POD Studio GX zapewnia studyjna jakosc nagran i brzmienia. Tego nie da Ci zaden wzmacniacz, a zestaw ktory by tak zabrzmial to koszt minimum kilku tysiecy zl. Jezeli nie masz takich pieniedzy i nie przeszkadza Ci fakt, ze bedziesz musial byc podpiety do komputera by grac (ograniczona mobilnosc) - bedziesz zadowolony. :-) O ile masz dobre sluchawki/glosniki.

Tylko jedna uwaga - uzywaj POD Farma w wersji 2.02. W nowszej poteznie ucieli ilosc symulacji (cholera wie dlaczego). W starszej (2.02) jest wszystko ok.
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”