KarolW
Posty: 1
Rejestracja: 26-06-2017 20:39

26-06-2017 20:58

Jestem nowy na forum więc na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Otóż - w temacie elektroniki gitarowej jestem kompletnie zielony. Gitarę kupiłem w dość okazyjnej cenie, więc pomyślałem, że za zaoszczędzone pieniądze jak i również dla zabawy wymienię sobie w niej przetworniki. Od razu zaznaczam, że chce przeznaczyć na nie nie więcej niż 200zł. Mam zamiar kupić Entwistl'a x3 pod mostek i jakiegoś zwyczajnego humba wilkinsona. Jeśli macie inne sugestie to chętnie posłucham. Rozkręciłem gitarę, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda od 'kuchni'. Instrument w standardzie posiada opcję rozłączanie cewek, z tym że sam nawet nie wiem czy jednego humbuckera, czy obu. Najdziwniejsze jest to, że pickupy mają tylko po 3 przewody, a nie 4 jakby sugerował standardowy układ wyprowadzeń. Szukałem schematu połączeń, ale do modelu 120H za chiny nie mogłem się doszukać. Bardzo proszę o wszelkie wskazówki, sugestie, rysunki dotyczące wymiany humbuckerów, tak ażeby możliwe było rozłącznie po jednej cewce z każdego humbuckera za sprawą zwarcia jednego klucza ( wyciągniecie potenjometru tone). Z góry dziękuję i pozdrawiam.



W środku wygląda to jakoś tak:
Jeśli coś będzie nie jasne, wstawię więcej fotek
Obrazek

Wróć do „Gitary elektryczne”