Zbigniew
Posty: 1
Rejestracja: 27-06-2015 07:29

27-06-2015 07:39

Witam, jakiś czas temu w ręce wpadł mi Vision Stratocaster ST-5 w układzie SSS, jak wiecie ta gitarka to nie jest szczyt techniki ale jako że dostałem ją za darmo to pomyślałem że można by coś z niej jeszcze wycisnąć. Samo wykonanie gitary jest bardzo dobre, dorównuje nawet modelom za 700zł ale co do jakości brzmienia to tego nie powiem... te single grają tak nieczysto, buczą, nie da się tego po prostu słuchać. Tak się składa że mam jednego humbuckera model: Seymour Duncan SH-1n 59, no i zastanawiałem się czy dało by radę wywalić wszystkie trzy przetworniki i zamontować tylko jednego humba na mostku. Co do osłony to nie ma problemu, zrobię sobie nową na frezarce, tak samo zrobię większy otwór na humbuckera w korpusie gitarowym, humba przylutowałby mi ojciec, zawodowy elektronik :D No i tylko pozostaje mi pytanie czy da się tak zrobić? Tylko nie mówicie że się nie opłaca, wszystko kosztowało mnie 0zł bo dostałem to kiedyś za darmo, nie mam nic do stracenia. Co sądzicie o tym pomyśle? Czekam na wasze opinie!

Dziękuje i pozdrawiam :)

maciiiek
Posty: 706
Rejestracja: 09-01-2011 18:23

27-06-2015 09:22

Jasne że się da, grzebanie w absurdalnie tanich gitarach to super zabawa, bo nie trzęsą Ci się ręce, że coś zniszczysz. I nawet nie będziesz musiał frezować w korpusie, jak zdejmiesz maskownicę to zrozumiesz.

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

28-06-2015 03:10

Pewnie znajdzie tam siostre Basen
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Wróć do „Zrób to sam”