easydisplays
Posty: 3
Rejestracja: 30-01-2017 19:05

30-01-2017 19:20

Witam wszystkich,

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze gitary elektrycznej. Przyznam się, że nie mam w tym zakresie praktyczie żadnej wiedzy... kocham jednak gitary, zawsze chiałem się nauczyć grać... wiele lat temu nawet zacząłem, ale potem przyszła rodzina, no i brak czasu :). Tak czy inaczej, chcę zacząć jeszcze raz.

Sam znalazłem model :
1) Epiphone Les Paul Standard Ebony
https://www.thomann.de/pl/epiphone_les_ ... andard.htm

Kolega, który zna się troszkę na gitarach powiedział, że za tą gitarę przepłaca się, gdyż płaci się za logo... sam polecił mi :
2) Harley Benton SC-550 Faded Tobacco Flame
https://www.thomann.de/pl/harley_benton ... _flame.htm

3)Harley Benton SC-550 Paradise Amber Flame
https://www.thomann.de/fr/harley_benton ... _flame.htm

Kolega powiedział, że w tych dwóch ostatnich "micros" są dużo lepsze niż w Epiphone, co ponoć jest bardzo istotne :).
Nie wiem jednak który z tych 2 ostatnich byłby lepszy.

Pytanie więc do Was, co sądzicie o tych gitarach i którą (i dlaczego) byście wybrali. To jest taki mój limit budżetowy, więc proszę nie proponujcie nic droższego.
Ciekawi mnie czy rzeczywiście te gitary Harley są z techniczego punktu widzenia lepsze, a tańsze tylko ze względu na markę... heh... nie ździwiłbym się.

Z góry Wam wszystkim dziękuję

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-01-2017 22:22

Harley to tylko Davidson. Ciekawe kto Ci takiego kitu nawciskał...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

30-01-2017 23:16

No to na pewno byl jakiś bardzo doświadczony muzyk ;-)

Spróbuj takie HB odsprzedac na wtórnym rynku co prędzej czy później będziesz chciał zrobić. Epi sprzedasz zawsze. Ja nie słyszałem pozytywnej opinii o HB .... bo nie słyszałem żadnej. Żaden z moich znajomych nie myśli nawet o próbowaniu a przeczytane mnie mało interesują. Może nie mają racji? Chcesz to zaryzykuj....

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-01-2017 23:36

Może kolega chce, żeby służył za królika doświadczalnego?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

30-01-2017 23:54

6nt pisze:Może kolega chce, żeby służył za królika doświadczalnego?


No w sumie najwyższy czas bo T.de mocno promują te produkty i są teoretycznie interesujące akustyki w przyjaznych cenach :)

easydisplays
Posty: 3
Rejestracja: 30-01-2017 19:05

31-01-2017 07:41

myślę, że kolega nie miał żadnych złych rzeczy na myśli...
tak czy inaczej rozumiem, że jesteście zgodni z tym że ta Epi to lepszy wybór?
Ja jestem całkowicie początkującym "gitarzystą" i wydaje mi się, że ta gitara już jest całkiem OK, jak dla kogoś z takim doświadczeniem jak moje.
Wizualnie mi się bardziej podoba od HB.

PS. Tworzą się teraz firmy, które robią różne sprzęty z "mocnymi" bebechami za pół ceny tego co markowe rzeczy. Miałem takie doświadczenie z telefonem marki WiKo... ale miesiąc po gwarancji się zepsół :).... w sumie teraz to każdy sprzęt psuje się niedługo po upływie gwarancji.

Dzięki za info

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

31-01-2017 09:11

jak zdążyłem poznać praktyki Thomann'a wielce niewykluczonym jest że, wszystkie te gitary to wyrób tej samej fabryki. Takie firmy jak epiphone, Nady, dean etc.
przyczepiają tzw. brand thomann'a ( w zależności od asortymentu nazywa to się różnie : t-box,t-bone,HB ) do swoich wyrobów,delikatnie modyfikują osprzęt ( najczęściej wymieniając na gorszy). Thomann niczego nie produkuje podobnie zresztą inne duże sklepy np. musicstore u którego pod "swoją" nazwą można było zakupić wzmacniacze Labogi jakiś czas temu.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

31-01-2017 09:58

O ile dobrze pamiętam, to wszystkie (albo przynajmniej część modeli) Epi od pewnego czasu (2004? 2005? jakoś tak) robione są w jednej fabryce Epiphone w Quingdao w Chinach. Tu nie ma jednej fabryki dla kilku marek i tylko brandowania, choć to rzeczywiście dość częsta praktyka nie tylko jeśli chodzi o instrumenty.

sss - zgadzam się, fajnie by było poznać opinie ludzi, którzy naprawdę na HB grali. Póki co, raczej jeśli się trafia, to na opinie typowo internetowe, typu "miałem w ręku, straszne gówno". Ja sam tej marki widziałem tylko paczkę 2x12 i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że jakość wykończenia była po prostu słaba. Nie wiem jak gra, niektórzy twierdzą, że lepiej niż wygląda. Co do innych ich sprzętów - te nowsze na zdjęciach prezentują się naprawdę ładnie (niektóre), nie wiem jak na żywo i nie wiem jak w używaniu. Wszystkie marki od czegoś zaczynają. W motoryzacji kiedyś synonimem szajsu była Kia, która obecnie mocno dobija się już do europejskiego poziomu jakości i uznania. Trzeba więc i harlejobentonom dać szansę na rozwój.

Ad rem - ja mam Epiphone LP Standard i jest to jedna z fajniejszych gitar w tej półce cenowej, jakie mi się zdarzyło mieć w garści. Może nie jest to do końca uczciwe porównanie, bo w moją poprzedni właściciel włożył drugie tyle co cena zakupu (kosmetyczna poprawka profilu gryfu, wymiana progów, jakieś tam inne jeszcze drobiazgi, ale pickupy zostały), ale ta gitara i leży mi w garści świetnie i gra naprawdę dobrze. Do tego stopnia, że zacząłem się zastanawiać nad zamianą mojego Jacksona na coś innego, bo za rzadko po niego ostatnio sięgam...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

31-01-2017 12:32

6nt pisze:O ile dobrze pamiętam, to wszystkie (albo przynajmniej część modeli) Epi od pewnego czasu (2004? 2005? jakoś tak) robione są w jednej fabryce Epiphone w Quingdao w Chinach. Tu nie ma jednej fabryki dla kilku marek i tylko brandowania, choć to rzeczywiście dość częsta praktyka nie tylko jeśli chodzi o instrumenty.



Ja miałem rok 2010 z fabryki Samicka w Indonezji.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

31-01-2017 20:39

A Epi utrzymuje, że Qingdao jest ich jedyną azjatycką fabryką... He. Może, tak jak napisałem, niektóre modele robią w Chinach u siebie, a inne w różnych miejscach? Ja się trochę w tych informacjach producentów czasem gubię.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

31-01-2017 22:03

Indonezja to wieloletnie miejsce produkcji. W dwutysięcznym ...nastym chyba zakończyli ale nie jestem pewny.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

01-02-2017 14:50

sss pisze:Indonezja to wieloletnie miejsce produkcji. W dwutysięcznym ...nastym chyba zakończyli ale nie jestem pewny.


A, to może stopniowo przenosili do Qingdao. Z tego co wyczytałem, zaczynali tam od hollow body (ES, DOT itp.) i akustyków, potem dorzucali kolejne. Mój Epi LP Standard z 2007 jest z Qingdao właśnie.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

easydisplays
Posty: 3
Rejestracja: 30-01-2017 19:05

01-02-2017 18:32

OK, dziękuję wszystkim za cenne porady i opinie... właśnie kupiłem Epi... zgadzam się, że należałoby dać szansę nowo powstałej marce, ale jakoś nie chcę być tym królikiem :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

18-07-2017 09:34

Witam wszystkich bardzo serdecznie, tym bardziej, że jest to mój forumowy debiut. Szczerze mówiąc założyłem konto pod wpływem impulsu, jakim stał się dla mnie ten wątek, a szczególnie pewna jego część...
Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu jakiegoś Les Paula. Z powodów finansowych oryginał raczej nie wchodził w grę. Ograłem trzy modele Epiphone'a:
- Standrad Plustop Pro - 1799 zł,
- Custom Pro - 2099 zł,
- 1960 Tribute Plus - 2359 zł.
Żaden z nich nie spełnił moich oczekiwań ani pod względem komfortu gry, ani - przede wszystkim!!! - pod względem brzmienia. Trafiłem na kilka porównań, głównie amerykańskich, z których wynikało, że tym Harleyem warto się jednak zainteresować. Jedyny mój opór brał się z wrodzonej niechęci do zakupów internetowych, każdy egzemplarz brzmi inaczej, nie mówiąc już o gitarach różnych producentów.
Tak było do wczoraj, kiedy trafiła mi się możliwość ogrania świeżo sprowadzonego SC-550. Szczerze powiem - czegoś takiego się absolutnie nie spodziewałem. Jakość wykonania, wykończenie detali, osprzęt, a na koniec - przede wszystkim!!! - brzmienie dokładnie takie, jakiego oczekiwałem.
No i wyszedłem ze sklepu uboższy o 599 zł...
Jednak ze względu ma możliwość dość dogłębnego przetestowania (siedziałem na stołku pewnie dobrą godzinę) jakoś zupełnie nie czuję się królikiem doświadczalnym... :-D
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

18-07-2017 12:16

Podziel się wrażeniami za rok, jak rzeczywiście pograsz na tym. Bo brzmienie to kwestia bardzo subiektywna, a jakość wykonania poznasz po tym kiedy szlif progów będzie Cię czekał, czy gryf po dłuższym czasie się nie odkształci itepe. Godzina na stołku? Dobry koncert bywa 2 razy dłuższy ;-) No i ciekawe jak to w studio w miksach wychodzi (czy w ogóle?).

naprawdę bardzo chętnie poczytam opinie jednak ludzi którzy rzeczywiście na HB pograli trochę. te gitary na fotkach wyglądają zacnie, ceny mają naprawdę niziutkie, a słyszałem też, że jakość pocisnęli jednak do góry. Jeżeli więc po dłuższym użytkowaniu się będą sprawdzały, to może być fajna tania alternatywa.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Eljot81
Posty: 1
Rejestracja: 11-02-2020 11:08

11-02-2020 11:42

https://www.youtube.com/watch?v=T-nWB7BdaWA

Sami sobie odpowiedzcie czy HB SC 550 to zły instrument

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-02-2020 12:44

Eljot81 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=T-nWB7BdaWA

Sami sobie odpowiedzcie czy HB SC 550 to zły instrument


Odkopałeś wątek sprzed 3 lat, gratuluję. Przez 3 lata nie tylko HB się zmienił... Niemniej, wciąż nie jest to poszukiwana marka, gdzie płaci się zyliony za logo, jak tu koledze 3 lata temu imputowano.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

11-02-2020 12:55

Eljot81, litości...
Czy ty przeczytałeś na tym forum jakieś nowsze opinie na temat HB? Odkopujesz tematy sprzed dwóch lat, zamieszczasz ten sam wpis w dwóch, różnych wątkach, zachowujesz się tak, jakbyś zupełnie przegapił fakt, że już od dłuższego czasu instrumenty HB mają naprawdę dobrą opinię i nikogo nie trzeba do nich dodatkowo przekonywać...
No cóż, chciałeś zaistnieć, to zaistniałeś, ale lawiny pochwał raczej się nie spodziewaj.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-02-2020 13:38

jpk pisze:Eljot81, litości...
Odkopujesz tematy sprzed dwóch lat,



Gorzej, sprzed ponad 3 lat...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary elektryczne”