marlena2231
Posty: 1
Rejestracja: 21-01-2018 13:54

21-01-2018 14:35

Witam, interesuje mnie zakup gitary akustycznej w przedziale cenowym od 1000 do 1300 zł. Wiele dobrych opini słyszałam o wymienionych wyżej firmach. Która z nich jest według was najlepsza? Proponujecie jakieś konkretne modele? Dobrze byloby gdyby miała cutawey ale nie jest to konieczne. Niestety prawdopodobnie będę musiała dokonać zakupu przez internet bez wcześniejszego ogrania gitary. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

22-01-2018 17:03

Większość Dowin ma szerszy gryf.

W tej cenie wybieraj tylko gitary z litym topem.

Z cutawayem to chyba tylko eakustyki. Dowina wypuszczała chyba bez elektroniki.

Dla mnie z wymienionych to Lag 70,80,100,200. Oprócz zalet dźwiękowych te gitary są ładne i mają porządne siodełka i podstawki graftech - moje ulobione. I do tego są dobrane czarne klucze - miód i malina :).
77 jest śliczna ale top nie jest lity. Ja miałem 100 czarnego i o ile nie trawię czarnych akustyków to ten model jest piękny.

Mi pasuje szerszy gryf ale przy grze palcami dowina dla mnie ma słabe brzmienie- dużo syczących ostrych wysokich tonów. Do gry akordowej kostką często ludzie szukają takiegi brzmienia.

Fender czy Cort to gitary powiedziałbym rozsądnego środka. Fender ma jakieś sygnatury już w tej cenie ... chyba. Cort jest trochę niedocenianą marką. Kiedyś miałem zaskakująco dobre fitary aaaach chyba ND20 i ND50 albo jakoś tak. Spore pudła ale niezłe brzmienie.

Ja się nie obawiam zakupów przez sieć (kupiłem ponad 20 gitar) bo jest zwrot w 14 dni. Warto kupować w sieciówlach lub w thomanie - zwrot bezproblemowy. W małym sklepie zawsze się upewniam jakie podejście do zwrotu ma sprzedawca bo choć zwrot jest prawem klienta to gdy sprzedawca zaczyna od tego, że mam się zastanowić jak dotknąć gitary albo że folia na pickgardzie nie może mieć zadnych śladów to odpuszczam zakup.

No to tyle chyba wystarczy :)

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”