paleman
Posty: 14
Rejestracja: 07-11-2017 20:09

20-11-2017 21:09

Witam wszystkich.
Jestem już posiadaczem gitary akustycznej Samick Greg Bennett D4 TBK.
Stałem przed wyborem czy z elektroniką (CE) czy bez – wygrało to drugie, nie wydaje mi się, żebym potrzebował teraz elektroniki, a pieniążki przeznaczę na inne rzeczy.
Poniżej postaram się (to mój debiut) zaprezentować Wam to cudeńko.

Kraj produkcji: Indonezja
Producent: Samick
Seria: Greg Bennett
Model: D4
Kolor: TBK (Transparent Black)
Płyta wierzchnia: Jesion
Korpus: Jesion
Progi: 20
Menzura: 25 1/2"
Szyjka: Nato
Podstrunnica: Palisander
Osprzęt: Chromowany
Klucze: Diecast
Mostek: Palisander
Wykończenie: Wysoki połysk

W skrócie to, czego się dowiedziałem o producencie, czyli firmie Samick.
Samick Music Corporation to koreańska firma produkująca instrumenty muzyczne od 1958 roku.
Jest chyba największym producentem instrumentów strunowych świata, wypuszcza ponad pół miliona instrumentów rocznie z fabryk w Koreii, Indonezji, Chin i USA. Od zawsze produkowała instrumenty dla najbardziej znanych marek (jest nawet na Youtube film z fabryki, w której rzędami stoją gitary Epi :) ). Produkuje również pianina pod markami William Knabe & Co., Seiler, Pramberger, Samick Digital.
Sygnatura/seria Greg Bennett – Greg jest weteranem marketingu i projektowania. Samick zatrudnił go, żeby wejść na rynek z produktami pod własną marką, które są wykonane tak jak droższe instrumenty znanych marek. Greg pozbierał do kupy oczekiwania gitarzystów, którzy chcieli mieć coś unikatowego, tworząc swoją sygnaturę. W chwili obecnej chyba wszystkie produkowane przez Samicka gitary to właśnie Greg Bennett.

Od razu mi się spodobała, tak na prawdę to słoje widoczne są pod odpowiednimi kątami lub oświetleniu, więc dla mnie magia :) Na początku zastanawiałem się nad litym topem, ale zasięgnięciu opinii, nie było to dla mnie priorytetem. Gitara miała grać i swoją wyglądem sprawiać, że chcę ją dotykać :)

Na zdjęciach prezentuje się wlaśnie tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak brzmi. Wybaczcie, ale jestem amatorem (i tak też gram ;) ), więc z pomocą kolegi nagraliśmy to na mikrofonie pojemnościowym USB, program to Reaper. Jedna wersja to surowe granie, druga z reverbem – żeby było fajniej :)

https://soundcloud.com/user-907243757-2 ... amickd4tbk

https://soundcloud.com/user-907243757-2 ... tbk-reverb

Mam nadzieję, że jak na pierwszą recenzję jest znośnie :-)

Wróć do „Wasz sprzęt”