Ella
Posty: 208
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

27-10-2017 23:17

Mój nauczyciel poleca mi ten wzmacniacz do mojego elektroakustyka, ma ktoś z was może coś takiego i może się podzielić wrażeniami, że tak powiem? Ja szukam używki, bo mnie nie stać na nówkę, póki co nic w szczególnie okazyjnej cenie się nie trafiło, ale mam rękę na pulsie. Mnie interesuje coś z tymi mniej więcej parametrami, bo to jest fajny sprzęt. Ma już jakieś efekty, nie jest jakiś wielki i będę mogła podłączyć moje wiosło dwoma kabelkami, bo ja mam elektronikę ESonic2 i ta elektronika ma dwa pickupy. Pozwala to na podpięcie jednego pickupa jako kanał lewy, a drugiego jako prawy.

sss
Posty: 1807
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

27-10-2017 23:28

Fajny wzmacniacz ale... jest mono czyli nie wykorzystasz swojego potencjału z esonic2.

Ella
Posty: 208
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

28-10-2017 16:20

Z tego co widzę to on ma możliwość podpięcia dwóch kanałów, a to mnie już urządza przecież. Moja gitara ma 2 pickupy i 2 gniazda. Jedno gniazdo jest takie, że miksuje dwa efekty, a drugie jest takie, ze jak razem wepnę dwa kabelki, to jedno gniazdo podaje jeden pickup, a drugie drugi, czyli jest jakby stereo, nie do końca, ale jakby. Ja przynajmniej tak to zrozumiałam z prezentacji tego piecyka na yt. Mogę nawet wpiąć gitarę na jeden kanał, a mikrofon lub jakiegoś cd playera na drugi, i mam podkład. A do tego ma fajne, podstawowe efekty.


____________________________________________________________


Dobra już wszystko wiem, i tak chcę ten głośnik. Ponoć za bardzo nie ma piecyków stereo, tak to już jest (a jeżeli nawet są, to zapewne nie na moją kieszeń). Wychodzi, że ten piecyk jest dwukanałowy, ale mi się nie kalkuluje używać dwóch kabelków, bo to by było masło maślane. On jest dwukanałowy, ale mimo to mono :) A u mnie jest tak jak pisałam wyżej, mam 2 gniazda, i mogę użyć ich obu, ale jak użyję jednego, to na jedno wyjdzie, bo miksuje oba pickupy. Używanie dwóch kabelków w tym kontekście wyszłoby na to samo :P

Ten piecyk mi się spodobał też dlatego, ze jest taki raczej niewielki i zmieści mi się w szafie, a do tego ja będę go używała w domu, więc nie musi być potężny.

Ella
Posty: 208
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

31-10-2017 23:42

Piecyk bardzo fajny, jestem zadowolona, ale przydałby się mikrofon jakiś, żebym mogła też używać go do klasyka. Mam jakiś, ale byle jaki i na wtyk słuchawkowy, więc się średnio nadaje, tu powinien być taki inny wtyk, gruby i okrągły. Zresztą wiecie pewnie lepiej ode mnie jaki. Zastanawiam się czy istnieją przejściówki, ale nawet nie wiem co konkretnie wpisać w google.. :P Temat w zasadzie do zamknięcia, piecyk jaki jest, każdy widzi. W necie roi się od filmików i przyjaznych recenzji, więc musi być OK. Oczywiście jest to piecyk budżetowy, choć nie tani, i w tym pułapie cenowym jest OK, no ja jako laik nie mam się czego przyczepić. Nic nie szumi, nie buczy, nie trzeszczy. Dźwięk jest czysty, efekty fajne, ochrona przed sprzężeniem jest, bo nic nie buczy itp. Jest dosyć głośny jak na moje potrzeby domowe, czego chcieć więcej? Żałuję tylko, że nie mam takiego koloru jaki chciałam i jestem trochę zła na sprzedawcę z Allegro, bo najpierw pisze, ze 4 kolory, a jak wybrałam kremowy to dostałam maila, że kolor może w zasadzie być tylko brązowy, bo taki najczęściej schodzi, to innych nie mają... Mogłam zrezygnować i szukać dalej, ale przelew już poszedł, więc machnęłam ręką.


Ella
Posty: 208
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

14-11-2017 15:06

Dzięki! :-D Szukałam czegoś takiego, ale znajdowałam tylko wtyki do mocowania na kablu (samodzielne lutowanie kabelków). Na chwilę obecną sprawę mam załatwioną. Znalazłam stary mikrofon rodziców, bezprzewodowy, ale antenkę można wyjąć i można wtedy podpiąć normalnie mikrofon kablem XLR. Jest OK, chociaż ten mikrofon nie grzeszy jakością, to nie jest aż tak źle. Na chwilę obecną nie stać mnie na porządny mikrofon, więc jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Temat do zamknięcia, tu już nie ma nic więcej do dopowiedzenia :-P

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”