Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

09-06-2015 17:52

Witajcie. Czy jest sens w tej cenie kupić Randalla RG50TC, do łojenia metalu? Na próby i koncerty.
Czy Celestion 70/80 tam jest dobrym głośnikiem? Zastanawiam sie czy może jakbym go kupił to za jakiś czas nie dokupić do niego kolumny na 2x12 Celeston v30 czy jakieś inne dobre głośniki?

Ewentualnei czy może warto w 1200 zł kupić heada i paczke? Widziałem paki Bugery po 400 zł, do tego jakiś head typu własnie może ten randall? Nie chcę tranzystora, bo chciałbym wreszcie napierdalać na lampię o ładnej dynamice. Przester jakiego oczekuje to, coś co nie będzie siarą , ale nie będzie również zmulone. Muzyka to np. Acid Drinkers czy Nightwish?

Głównie chciałem powiedzieć że patrzę za opcją ekonomiczną - mniej lamp. Nie jestem pewny czy będzie mnie stać na wymianę 12 lamp na raz. Randall ma 6 więc w 300 zł powinienem sie zmieścić, co nawet by mnie cieszyło :)

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

09-06-2015 18:09

Nie będzie zmulone = lampa z dopałką
lampa z dopałką = zanik dynamiki

Przynajmniej w tym budżecie. Jak już chcesz mieć coś co w miarę brzmi to możesz wziąć tego randalla i zmienić tam głośnik na jakiegoś eminence governora chociaż, szkoda kasy na 70/80 ( w myśl powiedzenia " nie stać mnie na tanie rzeczy " )

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

09-06-2015 18:21

Jestem na utrzymaniu rodziców więc.. kupie sprzęt za to co uzbieram :/
Lampa z dopałką, no własnie się zastanawiam bo głównie chciałbym lampę dlatego że ma to coś w przesterze :)

Czy 70/80 uważasz za gówniany głośnik? Możesz mi go jakoś przybliżyć?
Zmienić głośnik, czy dokupić paczkę 2x12 na V30, Governora czy jakieś inne głośniki, a randalla używac jako heada? Czy to jednak mija sie z celem? Teoretycznie na razie stać mnie na samo combo, myślę ze pewnie w 4-5 miesięcy stać mnie będzie na takiego Harley Bentona G212V.

Myślałem teraz np nad paczka Kustoma 412, Bugera 412, albo 212. Tylko że za 400 zł to... no gówniane raczej. Ale paczkę mozna zawsze wymienić.
Chciałbym żeby ten piec gadał z efektami, mam plan budowy deski i chciałbym żeby to grzmiało.

Myślałem nad Bugerą 333Xl ale , potwór ma 120 W to ja tego nie rozkrece nigdzie, do tego ma głosniki firmy bugera, a Randall ma już Celestiona. Ponadto bugera jest ponoć zajebiście awaryjna, póki co to nie stac mnie na latanie z piecem do naprawy bo "Panie majster to nei działa". No i ma 8 lamp, zawsze wyjdzie troszkę drożej, ale lampy mogę olać o ile wymiana nie przekroczy tych 300 zł.

Tak przy okazji. BIAS i wymiana lamp, dam sobie z tym radę czy to wymaga jednak specjalisty? Wiadomo nie jest to niby nie wiadomo co, ale nie chcę zepsuć czegoś na co długo odkładam :)

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

09-06-2015 18:26

70/80 nie ma charakteru, tak samo bezpłciowy jak wszystko stosowane w tańszych combach. Za 1200zł ciężko jest złożyć zestaw head + paczka - szczególnie jeśli chodzi o lampy.

Powiem tak - żadnego 412. Za porządne 412 zapłacisz znacznie więcej niż wynosi twój obecny budżet na wzmacniacz.

212 - jak najbardziej. Bentona - jak najbardziej. Tylko jak już uzbierasz na bentona to sprzedajesz combo i zamiast niego bierzesz ampa.

Poleciłbym Ci najbardziej spidera valve 112/212 mk1 ale jeżeli chcesz "true" lampę to nie jest do końca to. Nie mniej jednak piec kosi i zmiata pod dywan wszystko w tym przedziale.

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

09-06-2015 18:28

No własnie tak mysle ze nawet dobrej 212 nie znajde w tej cenie, z wyjatkiem może tego harleya.
Będzie różnica w head + paczka a combo + paczka?

No martwi mnie to że on to cyfra, i nie wiem jak to zagada z kostkami. Ale za to głośnik ma konkretny. A w tej cenie nic innego wartego uwagi nie ma?
JetCity to dobre wzmacniacze?

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

09-06-2015 18:32

czy będzie róznica combo + paczka a head + paczka to ciężko powiedzieć. Wszystko zależy od producenta - bugery w combach podpięte pod zwykłe paczki grały słabiej niż ich "headowi" bracia. Ale w bugerach wystapiło nieziemskie cięcie kosztów - na szczęście jednak właściwie im się to udało i zrobili jedne z najlepszych najtańszych wzmaków. Kiedyś się dosyć sporo psuło, ale teraz na rynku już wiszą wszystkie albo poprawione albo takie które już się nie posypią. Ja sam miałem dwie bugery ponad 3-letnie i nie było z nimi absolutnie żadnego problemu. Bardzo fajne wzmaki - niestety comba grają licho ;)

A co do współpracy cyfry z kostkami - co konkretnie chcialbys do tego podpiąć ?

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

09-06-2015 18:40

Nie było by tego wiele, jednak sam fakt że moge kupić kostkę za 200 za jakiś czas wymienić na coś droższego o lepszej jakości, jesli coś mi nie gra to też moge zmienić. Generalnie dla mnie to ciekawsza opcja niż efekty w cyfrze.

Pedalboard nie był by duży w sumie to : Kaczka, Chorus, Delay, Phaser, Flanger, może Octaver. Oprócz tego jakis przester, booster, stroik, bramka szumów i stroik :)

No i dlatego myslę czy zadowoli mnie ten Randall, czy odpuścić go sobie i szukać czegoś dalej.
Generalnie tak naprawde cięzko tutaj o jakąś lampę. Mam Kustom 65Quad, zastanawiam sie czy jest sens zmienić go na innego tranzystora do 1300 zł, jeśli tak to co w tej cenie znajde?

Lampa to zawsze nowe doświadczenie, do tego pasują mi walory brzmieniowe tylko że..

Orange - w tej cenie to ja mam wsyzstko poza zasięgiem, a najtańszy head to Tinny Terror, raz mówią że przester zajebisty, raz że lekki. Do tego ma 1 kanał więc...

Marshalle - no tu to też nic nie znajdę
Laneye - też są ale combo 15W, i do tego raczej vintydżowe do bluesa.
Peavey - o valvekingu naczytałem się tyle że nie biorę go pod uwagę, 6505+ jest poza zasięgiem
Randall - kojarzą mi sie z piecami do łojenia ale tylko RG50 jest w tej cenie
Bugera - 6260/2 - za dużo lamp jednak dla mnie, 333XL niby fajnie ale nie mogę dorwać info czy to ta seria awaryjna czy nie.

Tak naprawdę nic wiecej do głowy mi nie przychodzi, wszystkie ENGLE, KRANKI, H&K - mocno poza zasięgiem

A swoich funduszy na tyle nie jestem pewny że nie mogę w razie W dołożyć stówę czy dwie bo mam tyle ile mam. Póki co to 1200 zł

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

09-06-2015 18:55

Kustom według mnie ma strasznie tępe brzmienie.

Powiem tak - według mnie najciekawszym rozwiązaniem by był VS8100 od marshalla i do tego kolumna bentona g212. Jeżeli troche się pokręcisz w necie to pewnie się uda w 1300zł zmiescić. To jest idealna konfiguracja na której można grać i rozbudowywać sobie do niej pedalboard. Najwyżej kiedyś byś zmienił coś tam coś tam.

Ja sprawdzałem parę różnych opcji. Miałem 333xl od bugery, marshalla 8100, takiego samego kustoma jak twój, kustoma kg112fx, fendera mustanga 3, spidera valve i coś by się tam jeszcze znalazło. Bugere jak i marshalla mialem oczywiscie w headzie - sprawdzałem to z róznymi paczkami i ciezko mi było właściwie rozstrzygnąć. Bugera jest właściwie sporo droższa - ale oferuje znacznie ciekawszy clean i przester. Do tego dochodziła jeszcze pętla efektów włączana z footswitcha. Lampami bym się nie martwił. Lampy preampu mają bardzo dużo roboczogodzin, szybciej padają te na końcówce mocy - czyli najwyżej 4 lampy do wymiany. A jest to na dobrą sprawę bardzo bardzo rzadka inwestycja.

Watami nie masz się co martwić - ja spokojnie o 3/4 w nocy grałem na bugerze w domu tak żeby ludzi nie pobudzić. Brzmienie nie jest takie soczyste jak na rozkręconej ale i tak jest niebo lepiej niż w przypadku pierwszego lepszego tranzystora.

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

09-06-2015 18:59

Okej rozumiem. A co myślisz o kupnie 333Xl a po pewnym czasie dokupieniu do niej paczki, lub ewentualnej wymianie comba na heada i dorzucenia tam paczki?

Czy może spróbować się wstrzymać, i dorwać Bentona koło 700 zł i do tego np własnie tego Randalla RH50H (samego heada)

Generalnie niby mi się nie spieszy ale z drugiej strony chciałbym to miec już :)
Valvestate, w sumie sam nie wiem. Grałem na 8080 kiedyś ale mam wrażenie że przester tam wbudowany to nie jest to czego oczekuje.

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

10-06-2015 17:25

Wypowie sie ktoś jeszcze?

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

12-06-2015 18:34

UP!?

W końcu jak z tą bugerą? Czy combo jest tak słabe że nie warto na niego patrzeć?

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

17-06-2015 18:18

Mogę kupić Bugere 333 Infinium 212 za 1000 zł , czy to dobra cena? Ostatecznie głosniki w bugerze dadzą rade? Może mi ktoś o nich coś powiedzięc?

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”