Voocash
Posty: 1
Rejestracja: 26-10-2017 21:32

26-10-2017 23:01

Hej!
Odnawiam gitarę! Dla wielu temat znany, dla mnie jednak zupełnie nowy. Całość traktuję jako projekt który mam na celu zrealizować w drugiej połowie Grudnia 2017. Projekt w zamierzeniu ma być traktowany jako dobra zabawa i nadanie gitarze drugiego życia. Gdy projekt zakończy się sukcesem to wielce prawdopodobne że gitara zostanie wystawiona na Allegro od 1zł. Zapraszam do śledzenia i dyskusji!

1. Wprowadzenie

Historia gitary.
Dostałem tę gitarę od brata który dostał ją od kolegi podczas pobytu w Holandii. A skąd kolega miał instrument? Tego nie udało się ustalić :-> Jest to gitara mało znanej firmy której nazwy nie pamiętam, wiem tylko tyle że nic mi jej nazwa nie mówiła. Wszelkie inne znamiona - dodatkowe napisy, numerki, kształty - dały mi do zrozumienia że jest to jakiś niskobudżetowy chińczyk. W momencie gdy gitara trafiła w moje ręce od razu stwierdziłem że zrobię jej regenerację i dam jej drugie życie.
Oryginalnie była ona koloru czarnego, natomiast zeszlifowałem lakier i wszystko co możliwe, łącznie z nazwą na główce (stąd też nie pamiętam nazwy). Wyciągnąłem, a wręcz wyrwałem całą elektrykę. i rozłożyłem na części pierwsze. Ze względu na chwilowy brak czasu odłożyłem wszystko do szafy i tak przeleżała 2 lata.

Konstrukcja
Stratocaster. Kształt szyjki łudząco podobny do Fendera. Korpus dosyć ciężki, twardy i masywny. Podejrzewam tutaj nisko-jakościowe drewno, dąb :?: Gdy będę miał gitarę znów w ręku postaram się rozkminić drewno.
  • Podstrunica - mahoń
  • Gryf - ?
  • Korpus - ?
Jeśli chodzi o elektrykę i cewki to tutaj też słabo... Podejrzewam Made in China.



2. Plan

Poniżej przedstawiam kolejne kroki działań, oraz wykorzystywane materiały. Proszę o porady odnośnie materiałów to będę je sukcesywnie dopisywał do listy.

Wypełnienie małych dziur oraz wgłębień - Czym kitem ? :-/
Malowanie - Korpus
  • Podkład - jaka farba do podkładu?
  • Kolor właściwy - Farba kameleon, kolor jeszcze nie określony. 2-3 warstwy.
  • Lakierowanie na głęboki połysk - jakim lakierem? W jaki sposób?
Lakierowanie - Gryf
  • Lakierowanie na głęboki połysk - jakim lakierem? W jaki sposób?
  • Jak przeprowadzić proces suszenia - temperatura?
Maskownica - oryginalny kolor - biały - połysk
  • Czym to polakierować w przypadku zmiany koloru?
Elektryka
Zamierzam sam polutować i podłączyć elektrykę. Potrzebuję tylko sprawdzonego schematu podłączenia. Gdy będę miał zdjęcia niebawem, wrzucę zdjęcia tego co wchodzi w skład elektryki. W ten sposób będzie łatwiej określić jak wszystko podłączyć.

Progi
Zastanawiam się nad wymianą progów, bo są trochę przetarte w niektórych punktach. Nie jestem tylko pewien czy sobie poradzę. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Póki co to tyle jeśli chodzi o podstawowy plan działania.



3. Grafika - Design.

Zapraszam do proponowania designu - koloru lub grafiki dla korpusu gitary. Gryf postanowiłem że zostanie 'w drewnie' z czarną podstrunnicą. Także zostaje tylko maskownica i korpus. Można samemu coś narysować lub wykonać kompozycję pod którymś z poniższych linków:



Moje propozycje:
Kolor kamleeon - purpura/fiolet, zieleń, niebieski

Początkowy wygląd:
Obrazek
Obrazek
4. Podsumowanie - Aktualizacje.
26.10.2017 - Zdjęcia elementów instrumentu wrzucę w najbliższy weekend.

Wróć do „Zrób to sam”