Jibril
Posty: 39
Rejestracja: 26-08-2012 00:32

27-08-2012 23:14

Przede wszystkim witam wszystkich na forum, jako iż jest to mój pierwszy post poza działem trade :). Nie byłem pewien, do którego działu to zagadnienie będzie najlepiej pasować, ale wydaję mi się, że tutaj.

Mianowicie, kwestia jest taka, że od dłuższego już czasu poluję na LP goldtopa. Wiadomo, na Gibsona nie stać (cena z 6k) natomiast inne opcje są średniozadowalające. I oto pojawia się pytanie czy warto kupić coś budżetowego (Epi Goldtop, jest kilka ofert na allegro z Korei lub Vintage V100) i wymienić cały osprzęt? Już upatrzyłem sobie teoretycznie właśnie wspomnianego V100 Vintage i p90 merlinowskie lub (http://www.seymourduncan.com/products/e ... stom_mini/) tylko zastanawia mnie czy to będzie gadało, czy mimo wszystko bedzie brak tego "vibe"...

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

29-08-2012 10:43

Czekałem z odpowiedzią by się odezwał ktoś lepiej obeznany ode mnie, ale patrzę, że to raczej nie nastąpi... Więc odpowiedź ode mnie:

Tak i nie. Jeżeli chcesz Gibsona i chcesz grać na Gibsonie to Vintage czy Epi Ci tego nie zastąpią nawet z wymienionym całym osprzętem. Dlaczego? Choćby z tak banalnego powodu jakim jest lakier. Z tego co wiem w Gibsonie używa się innego (i zarazem dużo delikatniejszego, bo bardzo miękkiego) lakieru, który ponoć lepiej przenosi drgania drewna. Ponoć. Ponoć jest też dużo bardziej upierdliwy w konserwacji niż tradycyjny lakier w nowych gitarach. Więc jeżeli z nie-Gibsona chcesz zrobić Gibsona - najprawdopodobniej nie będziesz zadowolony, bo gdzieś po drodze "polegniesz" i nie będzie to idealna kopia.

Natomiast jeżeli chcesz mieć bardzo fajne wiosło, które jest LP i w dodatku jest w kolorze Goldtop... To tak, tutaj zadowolony będziesz, o ile kupisz dobry, używany egzemplarz. Tutaj polecałbym zwłaszcza V100 - drewno zwykle jest bardzo dobrej jakości, jeżeli są jakieś problemy to zwykle z kluczami, czyli sprzętem nie takim znowu drogim i kłopotliwym w wymianie. Vintage prawdopodobnie będzie też tańszy od Epi (chociaż z V100 nigdy nic nie wiadomo - ten model akurat jest bardzo popularny i ceny lubią "skakać").

Chociaż zanim coś wymienisz na nowe, warto sprawdzić, czy nie jesteś zadowolony z tego "starego", który jest już zamontowany ;-) Ale to taka drobna uwaga na marginesie.
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

29-08-2012 12:56

Jakości Gibsona nie osiągniesz wkładając w budżetówkę lepszy osprzęt. Jedyne co możesz wyrwać używkę vintage v100, wymienić klucze, i założmy pickupa pod mostem, też używany najlepiej.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts


Wróć do „Zrób to sam”