Awatar użytkownika
miklej
Posty: 872
Rejestracja: 27-11-2011 18:25

12-08-2015 10:10

Witam.
Ostatnio zapragnąłem mieć coś lepszego do nagrań niż kabel od Rocksmitha... Kupiłem w.w interface. Zależało mi na phantomie i wyjściu słuchawkowym. Wszystko pięknie, direct monitoring ok. No to zapiąłem jakiś stack EVH w GR. No i mamy małą kaszankę...

Wszystko się sprzęga... Na słuchawkach... Szybka interwencja w asio, gra karta dźwiękowa wewnętrzna i moje głośniki biurkowe, i bez żadnych przedstawień. Czyli powrót do kabla z RS. Karta dźwiękowa ma spore opóźnienia na dodatek co kilka minut ma przycięcia na ułamek sekundy. Nie zdatne do nagrań...

Lekarstwem na to okazuje się skręcenie gałki od słuchawek i skromniejsza głośność lub nagrywanie bez załączonych ciężkich przesterów w vst. Słuchawki w których pracuje to superlux hd660, zamknięte.

Sprzężenia powodowane są jakimś uszkodzeniem interface? Czy może normalny objaw przy hi gainach?

Pozdrawiam !
Peace \m/

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

12-08-2015 12:10

Hej.

Powiedz mi jaką gitarę wpinasz w interface (typ gitary, nie model :P)? czy wpinasz ją w gniazdo instrumentalne/gitarowe ?

Miałem podobny problem gdy próbowałem za dużo nakładać w Guitar Rig na elektro-akustyka. Wydaje mi się, że dużo presetów z GR jest raczej pod elektryka, bo sygnał z takiej gitary jest inny niż z elektro-akustyka. Dokładnie nie wiem czemu tak się działo - czy akustyk miał za szerokie pasmo dla tych presetów czy coś, ale robienie elektryka z akustyka za pomocą GR nie było zbyt udane, czy to na słuchawkach, czy to na głośnikach.
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 872
Rejestracja: 27-11-2011 18:25

12-08-2015 15:39

8-) Oczywiście podpinam elektryka pod gniazda Hi-Z ;)
Peace \m/

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 872
Rejestracja: 27-11-2011 18:25

18-08-2015 15:20

Albo inaczej... Jak zachowują się wasze interface w podobnych sytuacjach? :)

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
Peace \m/

Wróć do „Gitara i komputer”