Jusus
Posty: 2
Rejestracja: 25-03-2017 19:10

25-03-2017 19:52

Cześć, słowem wstępu: gram już od 8 lat na gitarze (na elektrycznej z 4). Gdy kupowałem moją pierwszą gitare, mój nauczyciel mi podpowiedział żeby kupić epiphona za pare set złotych, bo nie chciałem dużo na nią wydać. I w taki sposób nabyłem na allegro Epi Les Paul Special II. Najlepszym wyborem raczej (a nawet na pewno) to nie było. Ale po graniu już pare lat na tej gitarze, zaczynam odczuwać, że potrzebuje po prostu lepszej.
A więc ustaliłem sobie budżet 2000 zł i zacząłem zbierać. Lecz nie wiem do końca czego chce. Do kwoty ustalonej przezemnie jeszcze mi dużo brakuje, ale chciałbym mieć cel. Na pewno chciałbym na niej grać rzeczy pokroju Rock, Metal (wiem, że w takim razie powinienem szukać gitar z Humbuckerami). Na gitarach, nie znam się za dobrze. Wiem coś na temat przetworników (ogólnikowo), co do drewna to nie mam bladego pojęcia. Dlatego chciałbym wiedzieć jak ustalić, jaka gitara będzie tą przeznaczona dla mnie, w której się zakocham i będę chciał na niej grać dzień i noc, i po wielu latach nie żałować jej kupna.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

25-03-2017 20:31

A ten Epi kształtem Ci pasuje? Bo jeśli tak, to możesz poszukać wyższych modeli Epi LP - Standard czy Custom. Jeśli nie, to musisz jednak określić co Ci pasuje: SG, straty, Vki itp.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Jusus
Posty: 2
Rejestracja: 25-03-2017 19:10

25-03-2017 20:41

Kształtem gitara mi pasuje, ale podobają mi się też explorery.

Wróć do „Gitary elektryczne”