Madax
Posty: 4
Rejestracja: 25-05-2009 18:09

18-11-2009 14:46

Cześć. No więc mam mały problem. Od jakiegoś czasu wziąłem się porządnie za ćwiczenie.Problem polega na tym , że nawet po kilku minutach grania czuje że mój nadgarstek jest strasznie sztywny. Mam takie uczucie a gram tylko kilka minut ( po rozgrzewce gdy zaczynam właściwy trening). Do tego obydwa nadgarstki strzelają jak karabin maszynowy czemu towarzyszy uczucie jakby przeskakiwania. Dodam jeszcze że podczas zwykłego siedzenia przy kompie tez jest spięty ale dużo mniej. Co na to poradzić? Strzelanie w zasadzie odczuwam praktycznie w całym ciele zaczynając o palców u stóp a kończąc na na łokciach. Czy może to być niedobór mazi w stawach? Są jakieś ćwiczenia rozluźniające?Jakie są wasze opinie? :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PsotnyJasio
Posty: 36
Rejestracja: 28-06-2009 00:24

18-11-2009 17:30

polecam zapytać ortopedę skoro wszędzie się łamiesz ;) ale z pewnością nie jest to normalne. Pozdrawiam
Line6 Variax300+Pod xt live,Mensfeld,Oscarek Schmidt by Washburn Martusi, dużo chęci :)

Madax
Posty: 4
Rejestracja: 25-05-2009 18:09

18-11-2009 19:39

Dzięki PsotnyJasio za odpowiedź. Hmm do lekarza narazie sie nie wybieram ale muszę się nad tym zastanowić. Co do tematu to sztywność czuje w miejscu przegubu po zewnętrznej stronie ręki.

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 04-11-2007 15:35

18-11-2009 20:33

To ja proponuje lepsze Ćwiczenia rozgrzewajace i kontrolować napiecie mięśni podczas gry. I nie pracuj w tym czasie nad szybkością, a na rozluźnieniem ręki.

A z lekarzem nie jest zły pomysł, tylko wytłumacz mu, że jesteś gitarzystą, że to dla Ciebie wazne, bo Ci jeszcze ketonal przepisze bez wiekszego rozpoznania.
Alvaro 25 and Washburn X10B
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
illah
Posty: 2
Rejestracja: 26-01-2007 20:52

19-11-2009 00:28

najprawdopodobniej masz niedobór płynu okołostawowego. Samo w sobie nie jest to zbyt groźne ale na dłuższą mete może prowadzić do zwyrodnień w późniejszym wieku. Czasem pomaga zbalansowana dieta ale mało młodych ludzi jej przestrzega bo trzeba wcinać takie paskudztwa jak chrząstki. Podobno glukozamina też ma tu jakieś zastosowanie. Chyba można ją kupić bez recepty. Nie polecam jednak niczego bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. To sztywnienie nadgarstków z kolei przypomina jakiś problem z mięśniami. Może niedobór magnezu? Zdrowit produkuje takie suplementy "magnum skurcz" tam jest potas i magnez. Na pewno nie zaszkodzi. (Chyba że połkniesz od razu pół opakowania, wtedy sraczka gwarantowana)

Awatar użytkownika
PsotnyJasio
Posty: 36
Rejestracja: 28-06-2009 00:24

19-11-2009 00:34

brak magnezu objawia się szybkim cierpnięciem np.nóg i właśnie skurczami ale to strzelanie jest chyba z innej bajki ;) Nie czekaj i idź do lekarza tylko jak powiedział Kafar nie daj się spławić chemikaliami. Do tego czasu lepiej nie forsuj ręki,bo jeszcze sobie coś pogorszysz.
Line6 Variax300+Pod xt live,Mensfeld,Oscarek Schmidt by Washburn Martusi, dużo chęci :)

Madax
Posty: 4
Rejestracja: 25-05-2009 18:09

19-11-2009 15:16

illah pisze:najprawdopodobniej masz niedobór płynu okołostawowego. Samo w sobie nie jest to zbyt groźne ale na dłuższą mete może prowadzić do zwyrodnień w późniejszym wieku. Czasem pomaga zbalansowana dieta ale mało młodych ludzi jej przestrzega bo trzeba wcinać takie paskudztwa jak chrząstki.

Chodzi ci tutaj o takie "galaretki wieprzowe"?? Bo jeżeli tak to właśnie sobie takie załatwiłem szkoda tylko że ich nie lubie :/

Awatar użytkownika
illah
Posty: 2
Rejestracja: 26-01-2007 20:52

19-11-2009 18:40

dokładnie o to chodzi...mało kto je lubi :mrgreen: ale pamietaj że dieta nie działa od razu. Zeby dała efekty musi byc stosowana systematycznie i przez dłuższy czas. Minimum miesiąc. A i jeszcze jedno mi sie przypomniało. Jeśli jesteś w wieku 15-20 lat to czasem te dolegliwości wiążą sie z szybkim wzrostem. Ja tak miałem bo w ciągu kilku miesięcy urosłem ponad 10cm. Potem sie uspokoiło.

Madax
Posty: 4
Rejestracja: 25-05-2009 18:09

22-11-2009 20:28

No ja właśnie mam 15 lat... Dzięki za odpowiedz :) Kafar (lub ktoś inny) mógłbyś rozwinąć bardziej swoja wypowiedz co do rozgrzewki i kontrolowania napięcia mięśni. W jaki sposób rozgrzewać nadgarstek?

Wróć do „Poradniki (teoria, nauka gry)”