Awatar użytkownika
acmeacme
Posty: 45
Rejestracja: 12-07-2012 10:46

04-01-2014 03:14

każda inna technika jest powoli do ogarnięcia, a ta mi szczególnie sprawia dużo problemów.

mam na myśli chociazby canon rocka, w którym występuje kilka sweepów, jednak kompletnie nie mam pojęcia jak się zachować gdy z "ciągnięcia" z góry na dół, zmieniam kierunek z dołu na górę. dziwny post, ale może ktoś podzieli się jakąkolwiek radą na ten temat.

jak niska musi być akcja w gitarze, żeby grało się wygodnie ?

Awatar użytkownika
Rasti
Posty: 79
Rejestracja: 22-01-2008 10:56

04-01-2014 07:41

acmeacme pisze:każda inna technika jest powoli do ogarnięcia, a ta mi szczególnie sprawia dużo problemów.

mam na myśli chociazby canon rocka, w którym występuje kilka sweepów, jednak kompletnie nie mam pojęcia jak się zachować gdy z "ciągnięcia" z góry na dół, zmieniam kierunek z dołu na górę. dziwny post, ale może ktoś podzieli się jakąkolwiek radą na ten temat.

jak niska musi być akcja w gitarze, żeby grało się wygodnie ?


nauka musi przebiegac od wolnego do szybkiego tempa. mam wrazenie ze po prostu grasz. zacznij analizowac to co robisz skoro gibisz soe przy zmianie kierunku to warto zwolmic i zobaczyc dlaczego. sweeping nje wybacza. trzeba tlumic niechciane drgania ktorych powstaje cala masa. polecam zobaczyc tworce w akcji, czyli pana Gamballe. zauwaz ze on po prostu robi to aitomatycznie, delikatnie, jest rozluzniony. relaks to droga do dobrej techniki. jej opanowanie w formie mistrzowskiej pozwala na relaks i swobode a relaks podczas cwiczen na lepsze jej opanowanie. anaizuj gre i momenty kluczowe oraz bledy. czasem by cos wyelomonowac trzeba zmienic caly sposob grania danwj techniki. jadac po strunach rob to po skosie. przeskok tego kawalka kostki jest mniejszy i nie napinamy tak reki. skoro problem lezy w lewej dloni i przeszkadza Cj kostka zanalizij to grajac palcami lub bez uzywania prawej dloni.
jak niska ma byc akcja? czym nizsza tym lepiej, ale struna by drgac musi miec miejsce. zobaczz zblizenia z koncertow np. govana. on wcale nie ma tak nisko. akcja powonna pozwalaxc na szeroka artykulacje i byc na tyle niska by intomnaja instrumentu byla wlasciwa. bardzo niska akcja to zabicie dynam8ki gitary ktora niewatpliwie jest jej ogromnym atutem. problem akcji strum i wygody znika gdy technika gry jest na przyzwoitym poziomie. standardem jest 1,5-2 mm nad 12 progiem. bardziej naprezone struny pozwola nam ja odnizyc bardzo nisko bo takie struny maja mniejsza wychylenia podczas wibrowania. ja mam 1,8-2 mm. nizej nie zejde bo brzmienie jest gorsze.
Jeżeli głupota przedłużała by życie, człowiek byłby nieśmiertelny...

Wróć do „Teoria muzyki”