Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

13-06-2015 01:02

Prosze wpisywac sugestie / bledy / propozycje zmian w tym watku.
Krotko i tersciwie: strona, nazwa elementu, tresc zmiany

Dziekuje
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

13-06-2015 07:15

bez "pochwał" czuję się tu nikim :cry:

pamietam, że było ich ponad 256, czyli 16^2.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Szaflarzanin
Posty: 347
Rejestracja: 30-05-2014 16:30

13-06-2015 08:03

Jak dla mnie wersja mobilna jest ciut lipna
Obrazek

Obrazek

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

13-06-2015 08:42

Mobilnie jest słabiutko ....

Awatar użytkownika
Ajot
Posty: 66
Rejestracja: 24-05-2013 10:53

13-06-2015 08:50

Układ strony: za wysokie wiersze "kategorii forum", cała strona jest bardzo długa i trzeba scrollować o wiele więcej w porównaniu do starej wersji.
Szata graficzna: proponuje wersję z ciemnym tłem i jasnymi literami. Wiem, że to nie jest standard i większość for stosuje taką kolorystykę jak aktualna, ale nie rozumiem dlaczego skoro monitory LCD/LED emitują dużą dawkę światła konkretnie walącą po oczach. Nie każdy otwiera forum na Kindle'u o ile to wogóle możliwe ;-).

Proponuję szarą tonację forum ewentualnie z jakimś akcentem kolorystycznym. Można to zrobić w prosty i elegancki sposób. Jeśli macie z tym problem chętnie pomogę...

Moim zdaniem warto też zaangażować jakiegoś grafika, który opracowałby logo forum, ewentualnie ładny baner. Proponowałbym np zrobienie konkursu na forum jeśli nie macie grafika z główną nagrodą np. Music Man Majesty 7 :-P.

Funkcjonalność:
Logo skrzyni pocztowej forum za cholerę nie przypomina niczego co kojarzyło by się z e-mail'em.
Przycisk "nowe posty" sugeruję umieścić na wierzchu. Nie ma potrzeby dwukrotnego klikania w coś co pewnie jest najczęściej klikane na tym forum...

Narazie to tyle z mojej strony. Będę starał się wrzucać kolejne pomysły po ewentualnym rozpatrzeniu w/w.

Pozdrawiam i trzymam kciuki ;-)

P.s. - po kliknięciu "nowe tematy" liczba wyświetlanych postów to tylko 5 ?. Jeśli tak to proszę o zmianę na wyświetlanie większej ilości nowych postów w/g starej strony.

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

13-06-2015 10:17

dziekuje za uwagi i czekany na wiecej
prosze pamietac ze uwagi typu wersja mobiln jest lipna beda usuwane, interesuja nas tylko konkrety
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
Macck
Posty: 85
Rejestracja: 20-08-2010 12:43

13-06-2015 10:22

Nowa szata boli moje oczy, za dużo białego. Generalnie czytelność dość przykra :( Najgorzej, że oczy bolą od takiej kolorystyki i to zachęca żeby szybko zmienić kartę na inną. Musicie to stonować, aczkolwiek stara szata była ideałem dla tego forum.
LAG T66 ACE || Sterling JP50
Incoming DIY Mesa Boogie DR/RED + Clean fender + V30 CAB
Obrazek Obrazek

Dolo
Posty: 511
Rejestracja: 24-09-2012 12:46

13-06-2015 10:56

Jak dla mnie to nowy wygląd jest tragiczny. Za jasny, zupełnie nie można się połapać gdzie są nowe posty a gdzie ich nie ma.

FlashGordon
Posty: 426
Rejestracja: 18-01-2014 19:48

13-06-2015 10:59

Do dupy. Za jasny. Jak mam tutaj w nocy wchodzić ? Przywróć starą wersję.
Yamaha Pacifica 120H
Zoom G5

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

13-06-2015 11:26

Ajot pisze:proponuje wersję z ciemnym tłem i jasnymi literami.

Ja tam lubię ciemne litery na jasnym tle.
Ale właśnie - ciemne litery. Te wydają się jakieś takie wyblakłe i wszystko się w jedno zlewa.

Poza tym podstawa - jeżeli tło postów jest jasne, to niech tło (pod postawi i dookoła) będzie o kilka odcieni ciemniejsze. Ta skórka robi efekt żarówki i wygląda to okropnie (i męczy wzrok niemiłosiernie).

Obwódki ramek też powinny być ciemniejsze. Za mało czytelna jest ta skórka przede wszystkim.
Oraz avatar i nick (cała ta ramka autora po lewej stronie postu) dobrze by była nieco innym kolorem niż treść. Po szybkiej wizualizacji jaką zrobiłem sobie w paincie (obwódki na ciemniejszy kolor, tło forum na odcień szarego zamiast białego oraz właśnie ramki autora) wyglądało to o niebo lepiej i mniej męcząco.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

13-06-2015 12:06

Osobiście wolałem wersję ciemną - jakoś zawsze (jeszcze przed poprzednim wyglądem) nadawała temu forum swoisty klimat i odróżniała od innych o podobnej tematyce. Ale poza tym:
1. Forum jest nieczytelne, rozmyte. Niemal wszystko w odcieniach bieli/bardzo jasnego szarego sprawia i brak wyraźnych granic sprawia, że osobiście nieco się gubię co jest gdzie, w którym miejscu kończy się jeden post, a zaczyna następny.
2. Albo mi się wydaje, albo działy zajmują w tej chwili więcej miejsca niż wcześniej. Skoro już forum się tak rozrosło, można pokusić się o stworzenie swego rodzaju "naddziałów" dzielących forum na 5-6 kategorii. Byłoby to czytelniejsze i szybsze w użyciu niż obecna forma.
3. Rozumiem, że była potrzebna zmiana silnika forum i było to nieuniknione, ale na przyszłość lepiej by było gdyby najpierw ustalić z użytkownikami (w końcu forum służy im, a nie administracji) jak mniej więcej ma wyglądać forum, żeby pozbyć się nieprzyjemnego okresu przejściowego.

Edit:
4. Po dodaniu posta zobaczyłem ile miejsca zajmuje moja stopka. Prawdopodobnie kwestia nowego wyglądu cytatu, dobrze by zrobiło trochę to zmniejszyć.
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

13-06-2015 13:18

Ja rozumiem ze dodaliscie wersje mobilną, ze jak juz dodaliscie to przydalo by sie uzywac. Ale ona jest OKROPNA. Nieuzywalna wręcz. Jak juz dodajecie, to przynajmniej mozliwosc przejscia na widok PC by sie przydalo dodac również. Nawet w przeglądarce jak przełączam na tryb PC to zostaje mobilna.

Przede wszystkim - nie widac ostatnich tematow pod działami. Trzeba wchodzic w każdy z osobna i sprawdzac, co jest mega uciążliwe.
Plus jak juz wejdziesz w jakis dzial, to nie pokazuje osoby ktora ostatnio napisala, tylko autora tematu, przez co nie wiem czy jest cos nowego i dodatkowo musze wchodzic w temat.

No i ogolnie, zmienic kolory na bardziej czytelne, oddzielić działy jakimis tabelkami, kreskami, jak bylo wczesniej.
Również jak reszta jestem za przywróceniem starej kolorystyki, ciemnego tematu. Nadawalo to wlasnie klimat dzieki któremu tu zostałem. Konkurencyjne forum tez ma biały temat, ale o wiele bardziej czytelny i przyjemny.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
Ajot
Posty: 66
Rejestracja: 24-05-2013 10:53

13-06-2015 13:46

Adios pisze:2. Albo mi się wydaje, albo działy zajmują w tej chwili więcej miejsca niż wcześniej. Skoro już forum się tak rozrosło, można pokusić się o stworzenie swego rodzaju "naddziałów" dzielących forum na 5-6 kategorii. Byłoby to czytelniejsze i szybsze w użyciu niż obecna forma.


Forum rozrosło się wizualnie, bo pola tekstowe poszczególnych działów są zbyt duże. Tworzenie 5-6 kategorii uważam za bezsensowne, ponieważ generuje to dodatkowe, niepotrzebne klikanie. Wystarczy sobie przypomnieć że stara wersja forum była optymalnej "wysokości" ponieważ wysokość "tabelek" była mniejsza.

Btw. cytowanie postów automatycznie wybiera całą wypowiedź. Zaznaczenie części postu i kliknięcie "cytuj" nic nie daje i trzeba ręcznie wyszczególniać daną wypowiedź...

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

13-06-2015 14:03

A czy z cytowaniem nie było tak już wcześniej?

Myślę, że łatwiej jest kliknąć jeden raz więcej niż skrollować parę sekund w poszukiwaniu odpowiedniego działu. Zresztą już stare forum, nawet mimo innych proporcji, miało ten problem wg mnie.
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
Ajot
Posty: 66
Rejestracja: 24-05-2013 10:53

13-06-2015 14:07

Moim zdaniem najlepiej jest nie tworzyć dodatkowych kategorii, a wysokości poszczególnych elementów strony dopasować tak by nie zmuszała do nadmiernego scroll'owania. Wydaje mi się że ustawienie tego jest bardzo proste.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

13-06-2015 17:18

Wersja stacjonarna jest lepsza niż mobilna. Pewnie do wszystkiego da się przyzwyczaić jeżeli chodzi o funkcjonalność ale na pewno nie do wszechobecnej białości z literkami wyblakłymi jak 10 letni Tshirt. Czy Administracja tej strony nie czyta jej? Podoba Wam się ta kolorystyka?

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

13-06-2015 18:42

Ajot pisze:Btw. cytowanie postów automatycznie wybiera całą wypowiedź.

Adios pisze:A czy z cytowaniem nie było tak już wcześniej?

Było. A opcja o której wspomina Ajot jest nadal dostępna. Tylko zaznaczać fragmenty do cytowania trzeba w oknie odpowiedzi, na dole.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
TWStefan
Posty: 154
Rejestracja: 16-12-2009 14:47

14-06-2015 12:22

Przede wszystkim jest za mało kontrastu - wszystko jest jasne, przez co całość wygląda nieczytelnie (na ciemnym tle mimo wszystko lepiej się to zawsze będzie prezentować). Lepiej imo by było jakby tło całości (nie pojedynczego posta) było ciemniejsze od reszty + tło pola cytowania nieco inne, bo słabo odcina się na tle białego i mało rzuca się w oczy.
No i, jak dla mnie przynajmniej, plusem byłoby jakbyście zuploadowali kilka skórek i użytkownik mógłby sobie wybrać dowolną mu pasującą.

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

14-06-2015 13:29

Porażką jest to, że na stronie głównej nie widać w całości tematu ostatniego postu, jest tylko początek i kropki. Ja wiem, że niektórzy mają swój jeden ulubiony dział/temat i jak tam siedzą, to tylko kolor przeszkadza. Ale jak ktoś coś pisze i interesuje go odpowiedź, to o wiele wygodniej jest widzieć to w tej formie, co było w poprzednim forum.
Ponadto mam nadzieję, że zmiana kolorystyki to tylko kwestia czasu. Pisanie szarą czcionką na szarym tle to zuo.
665 sąsiad diabła

rafaler
Posty: 152
Rejestracja: 10-01-2013 19:13

14-06-2015 16:34

Wersja mobilna nie jest aż taka zła, ale jest za szeroka i nie mieści mi się całkowicie na ekranie (ace 4).

Awatar użytkownika
Ajot
Posty: 66
Rejestracja: 24-05-2013 10:53

14-06-2015 21:10

Hej,

Jeśli ktoś korzysta z płonącego lisa ;-) polecam dodatek "Color That Site!" - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... that-site/
Podaje przykład jak można zmienić kolorystyke, zrobiłem to w trzy minuty nie bawiąc się zbytnio:

http://postimg.org/image/vuai16we9/full/

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

14-06-2015 22:37

Ajot pisze:Hej,

Jeśli ktoś korzysta z płonącego lisa ;-) polecam dodatek "Color That Site!" - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... that-site/
Podaje przykład jak można zmienić kolorystyke, zrobiłem to w trzy minuty nie bawiąc się zbytnio:

http://postimg.org/image/vuai16we9/full/

Mojemu lisowi się zdechło przy ostatniej aktualizacji, a dla Opery nic takiego nie znalazłem :-( Pozostaje czekać, aż forum naprawią.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
Ajot
Posty: 66
Rejestracja: 24-05-2013 10:53

15-06-2015 19:48

marcowyzajac pisze:Новый скин форум- трагедия!!!


hehe :-)

Co żeś narobił, że Firefox Tobie padł ^^.
W przeglądarkach powinno być coś takiego jak "night mode" to rozwiązałoby problem wypalania oczu nową skórką ;-P.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

15-06-2015 21:42

Ajot pisze:Co żeś narobił, że Firefox Tobie padł ^^.

Włączyłem automatyczne aktualizowanie i dwa tygodnie temu zawiesił się lapek przy tej czynności. Po restarcie zaczął lisek marudzić, że mu jakiegoś profilu brakuje do uruchomienia. Po reintalacji to samo, a całego systemu nie chce mi się od nowa stawiać. Opera na razie działa.
Ajot pisze:W przeglądarkach powinno być coś takiego jak "night mode" to rozwiązałoby problem wypalania oczu nową skórką ;-P.

Tak, może jeszcze symulacja góógla na wypadek chwilowych braków połączeń z internetem ;-)
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
Sebal
Posty: 210
Rejestracja: 08-08-2009 00:04

16-06-2015 08:10

Strona główna jest duża, żeby wszystko zobaczyć muszę przewijać całą stronę, poprzednia skórka była kompaktowa. I jak już pisano, ten motyw jest nijaki w porównaniu do czerni charakterystycznej już dla tego forum :)

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

16-06-2015 12:30

Blagam, jak najszybciej dodajcie mozliwosc zmieniania wersji pomiedzy mobilna a PC, bo połowę czasu jaki spedzam na forum, to przeglądam z telefonu. A z ta wersja mobilna jest to tak uciazliwe ze sie wchodzic odechciewa.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

16-06-2015 12:53

nie ma takiej mozliwosci chyba ze znasz extension ktore dziala to podeslij linka
odnosie wersji mobilnej to statystyki GA przecza twojej teorii, mamy drastyczny wzorst i wydluzenie czasu trwania sejs z urzadzen mobilnych

konczac juz temat poprzendiej skorki - ani stara wersja ani czern nie wroca, bedzimey powolutku modyfikwoac aktualna skorke
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

16-06-2015 12:58

No moze dlatego ze teraz wymuszacie uzywanie wersji mobilnej? A to ze któraś osoba z rzedu pisze ze wersja mobilna posysa to juz nic nie znaczy? Widze ze Kavoo mial racje, użytkowników macie w doopie, byle się wyniki na tabelkach zgadzaly. Chyba czas zaprzyjaznic sie z sąsiednim forum.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

16-06-2015 16:48

Nic nie wymuszamy, skorka jest responsywna i dostosowuje sie do rozdzielczosci urzadzenia - nie ma osobnej wersji mobilnej.

Odnosnie traktowania uzytkownikow - uzytkonik kavoo juz tutaj raz udowodnil ze nie nalezy go powaznie traktowac. Do tej pory widac zaledwie kilka niezadowolonych negatywnych opinii na 30tys uzytkownikow wiec postaraj sie zrozumiec ze nie spieszymys ie z kolejna rewolucja majac tak maly odsetek opinii.

Powolutku zabieramy sie za zgloszone zmiany, kilka zostalo jzu wprowadoznych. Mniej emocji, wiecej konkretow.

pozdrawiam
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

16-06-2015 17:16

"Nic nie wymuszamy" owszem, wymuszacie. . Tak jak pisałem - nie widać pod działami ostatnich tematów. Po wejściu w dział, nie widać obok tematów ostatniego postu, tylko założyciela. Przez co nie dość że muszę wchodzić w dział żeby zobaczyć czy są nowe tematy, to jeszcze muszę wejść w temat żeby zobaczyć czy są nowe posty. Mało wygodne, szczególnie z telefonu. I dlaczego nie możecie zrobić jak inne strony, że na samym dole jest " Wersja Mobilna | Pełna Wersja" do wyboru. Chce wchodząc z telefonu mieć taki sam widok jaki mam wchodząc na forum z komputera. A nie mam, mam widok okrojony i nieporęczny i nie mogę nic z tym zrobić. Większość stron przynajmniej reaguję na opcję "Widok wersji PC", jeżeli już nie mają dedykowanego przełącznika. Niestety tutaj nie działa. Dla mnie brak wyboru = wymuszanie.

No i ile może zająć ustawienie 3 kolorów że jeszcze tego nie zrobiliście? Użytkownik Krokon obecnie robi forum, w czym mu w pewnym stopniu pomagam. W kilka dni zrobił całą masę rzeczy, a pierdoły typu motyw czy kolory to kwesta kilku minut. Widząc takie poruszenie na forum, śmieszne jest dla mnie to, że od kilku dni jeszcze nic z tym nie zrobiliście.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Wróć do „Gitarzysci.pl - Sprawy forum”