Putek
Posty: 11
Rejestracja: 04-12-2010 18:34

09-03-2015 01:50

Witam.
Razem z kolegami z zespołu postanowiliśmy wynająć garaż, który będzie przeznaczony do prób. Jako, że mieliśmy już garaż, podjęliśmy temat akustyki w pomieszczeniu, ale, że wiedza niska, efekt był niezbyt zadowalający. Użyliśmy wtedy wytłoczek, paru koców i najtańszych mat akustycznych z allegro :D Tym razem, skoro już zaczynamy od nowa, chcemy zrobić to dobrze. Garaż ma wymiary 6x3x3. Napisałem "średnio zaawansowana adaptacja", ponieważ powrotu do wytłoczek i koców na pewno nie mamy w planach, choć też pieniędzy na super wypasione panele za duże sumy nie posiadamy. Raczej pewnym jest, że chcemy na drzwi garażowe założyć styropian w celu lekkiej izolacji termicznej, do tego wełna mineralna, która wędruje też na pewno na sufit, gdzie będzie połączona z matami akustycznymi. Na podłodze będzie dywan. Pytaniem są ściany. Rozumiem, że próba samemu kombinowania z akustyką może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Czy użycie różnych kształtów i grubości mat akustycznych na ścianach, połączonych z pułapkami basowymi na rogach wyeliminuje pogłos, tworząc jednakowo w miarę fajne warunki akustyczne wewnątrz pomieszczenia? Jeśli tak, to jakich kształtów mat akustycznych i w jakich grubościach gdzie ustawiać? Wiem, że produkty wymienione przeze mnie raczej nie kwalifikują się do poziomu zaawansowanego, ale jednak chodzi mi o coś ponad amatorskiego :P Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuje.

Wróć do „Hyde Park”