Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

14-12-2012 00:22

Generalnie wiadome jest, że w przypadku przesyłki kurierskiej dobrze jest sprawdzić przy kurierze czy ze sprzętem wszystko jest w porządku zanim podpisze się jakikolwiek kwit.

Ale co w sytuacji, gdy za oknem jest mróz? Nie wiadomo ile kurier będzie woził piec po mieście zanim dotrze do mnie. A takiego podmrożonego lepiej przecież nie włączać do prądu zanim nie ogrzeje się do teperatury pokojowej, czyż nie tak?

Co z tym fantem zrobić? Jutro kurier ma mi piec przywieźć ;-)
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
Sulther
Posty: 476
Rejestracja: 25-08-2012 02:01

14-12-2012 02:00

Zależy.. sprawdź przy kurierze czy lampki się nie zbiły, czy ogółem piec w jakiś sposób nie oberwał. Jak zamowiles lampiaka to rzeczywiście sam bym dał mu kilka godzin , by się 'przyzwyczaił'. Jak cyfra czy tranzystor to się nie przejmuj !
Celebrating
Rockin'. Party making
Don't mind your limits
Leave out your hating.

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

14-12-2012 07:12

Co za bzdury! Teraz wyobraźcie sobie kuriera, który ma ponad 80 paczek do dostarczenia i na każdego będzie musiał marnować czas, bo trzeba sprawdzić paczkę. To jest nierealne, żaden kurier się nie wyrobi z dostarczeniem paczek. Pamiętajcie, że inni odbiorcy czekają na swoje paczki.
Procedura jest taka: odbieracie przesyłkę, jeżeli nie ma fizycznych uszkodzeń opakowania to przyjmujecie ją bez "kwękania", bierzecie numer telefonu kuriera, lub kurier daje wam telefon do swojego terminala i jeżeli okaże się, że sprzęt jest niesprawny, to macie czas od 7 do 10 dni na zgłoszenie szkody (zależnie od firmy kurierskiej) po zgłoszeniu kurier przyjeżdża, spisuje protokół i zabiera sprzęt.
Zapamiętajcie, że nie ma obowiązku sprawdzenia przy kurierze, jest to widzimisię sprzedawcy i jest to nieprawidłowe. Pierwszy lepszy rzecznik praw konsumenta podważy taką decyzję sprzedawcy. Co innego, jak są dokumenty zwrotne, wtedy kurier musi cierpliwie czekać.
Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

14-12-2012 08:31

Ja nie mówię, że jest OBOWIĄZEK sprawdzenia sprzętu przy kurierze. Mówię, że warto sprawdzić, żeby przy ewentualnym problemie zaoszczędzić sobie potem fatygi związanej z reklamacją.

Piec jak w stopce, więc lampa jest.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

14-12-2012 08:35

Jacenty dobrze prawi. Jak paczka nie ma widocznej "dziury na wylot", to bierzemy ją i tyle. Kurier jeśli czeka, to tylko i wyłącznie z własnej dobrej woli. Tym bardziej jak czeka, to jest to w porządku gość, bo za "ileśtam" niedostarczonych paczek poniżej normy, ma cięte z wypłaty - czas to pieniądz!

Co do czasu spisania protokołu, to niekoniecznie jest to 7 dni, warto spytać kuriera, bo może to być np. 3 dni.


Edit: @Up

Owszem, warto, ale po co? Z tego co się orientuje, jeden kurier paczki przywozi, inny zabiera, więc to, że sprawdzisz przy gościu, który ci to przywiózł, nie zmieni tego, że przyjedzie po to inny.*

*Nie jestem pewny, czy we wszystkich firmach tak jest.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

mareq
Posty: 102
Rejestracja: 29-11-2010 11:40

14-12-2012 08:38

Powiem więcej: nie ma możliwości sprawdzenia zawartości przesyłki przed podpisaniem kurierowi kwitów!!! Jedynie mógłby po wszystkim chwilę poczekać aż się otworzy paczkę w razie gdyby trzeba spisać protokół usterki. To jest wyłącznie jego dobra wola.

Jak chcesz chociaż zobaczyć zawartość przesyłki przed odbiorem, to poczta od niedawna ma taką usługę. Trzeba przy wysyłce zaznaczyć jedną dodatkową opcję. Ta opcja kosztuje dodatkowe 5zł. W tym przypadku aby paczka została wydana to ona musi być otwarta w obecności pracownika poczty, potem podpisujesz protokół zgodności zawartości paczki i wtedy dostajesz ją do ręki.

Awatar użytkownika
Sulther
Posty: 476
Rejestracja: 25-08-2012 02:01

14-12-2012 09:05

Zawsze tak sprawdzam sprzęt , i nigdy dotąd nie było problemu
Celebrating
Rockin'. Party making
Don't mind your limits
Leave out your hating.

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

14-12-2012 10:31

cyfry czy tranzystora, również nie wolno załączać jeżeli przyjechał na mrozie,
ten Marshall ma tylko 1 lampę, a reszta to elektronika http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X& ... ,s:0,i:126
to delikatne urządzenie jak każda inna elektronika, może nastąpić zakłócenie normalności pracy,
a w sytuacjach krytycznych nawet normalnie coś sfajczy się - wewnątrz wilgoć ulega zamianie na wodę,
przykład : w klawiszach przestają działać wyświetlacze, błędnie wybiera barwy, wydaje charczący dźwięk,

z mrozu, samochodu, garażu ja na załączałbym wzmacniacza przez 12 godzin,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

14-12-2012 11:41

reth, nie macie oświetlenia na scenę? Zapewne macie, a takie oświetlenie, wierz lub nie, sporo ogrzewa. No, ale.. Przecież lampiaka się nagrzewa, zanim się zacznie grać, no nie? Więc w czym problem. Co do skraplania się wody, to nie zapominajcie, że piec jest w kartonie, pewnie w jakimś styropianie i pewnie ma wrzucone woreczki pochłaniające wilgoć.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

14-12-2012 11:48

piszę o tranzystorze,
na WOŚP piec wyjeżdża z mieszkania z temperatury pokojowej w pokrowcu,
przez 1-2 godziny na zdąży się całkowicie ochłodzić, natomiast jeżeli szykuje się dłuższe czekanie,
to na scenie obok załączam wzmacniacz, instrument i są ciągle podgrzewane do występu,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

14-12-2012 17:39

Juz wszystko jest powiedziane, ale kurier moze poczekac na sprawdzenie czy sprzet nie jest uszkodzony mechanicznie i jezeli tak jest spisac protokol. Nie ma jednak obowiazku czekac na sprawdzenie czy sprzet dziala poprawnie, jezeli przykladowo przesylka byla nienaruszona, nie bylo widocznych udzkodzen mechanicznych, a wzmacniacz nie dziala to mysle, ze nie bedzie zadnego protokolu.

Sulther pisze:Jak zamowiles lampiaka to rzeczywiście sam bym dał mu kilka godzin , by się 'przyzwyczaił'. Jak cyfra czy tranzystor to się nie przejmuj !

Odwrotnie, to wlasnie z cyfrowymi beda problemy.

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

14-12-2012 19:36

fws pisze:jezeli przykladowo przesylka byla nienaruszona, nie bylo widocznych udzkodzen mechanicznych, a wzmacniacz nie dziala to mysle, ze nie bedzie zadnego protokolu.


Dokładnie, zapomniałem o tym wspomnieć. Protokół spisuje się, gdy uszkodzenie spowodowała firma kurierska. Jeśli jednak karton jest calutki, widać, że nie dostał setki butów, to kurier zostawia paczkę, protokołu nie pisze, a w twoim interesie jest wysyłać reklamacje, lub na gwarancję.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

14-12-2012 19:51

Aleście się chłopaki przejęli ;-)

Dzięki za odpowiedzi, ale piec już dawno rozpakowany i ograny. Postał 2 godziny w najcieplejszym pomieszczeniu i luz. Gra jak ta lala, nie spodziewałem się że będzie tak gadał. Moim zdaniem dużo lepiej gada niż ten nowy model DSL, mimo że tamten to pełna lampa :O

A jeszcze nie sprawdzałem z PODem, bo mam za mało kabli. Zapowiada się niejeden dreszcz emocji w przyszłym tygodniu jak uzupełnię okablowanie.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

14-12-2012 20:23

No to gratki, czekam na jakieś nagrania, bo sam jestem ciekaw, jak to zagada z podem :) A ile dałeś za to?
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

14-12-2012 21:26

Nagrania... heh ;-) Nieprędko. Tzn. mam tam coś ponagrywane jeszcze z samego PODa, ale po moim niewypale 1,5 miesiąca temu z solo Comfortably Numb zagranym na źle nastrojonej gitarze (przestawił mi się tuner na 443 Hz) nieco mi przeszło z zamieszczaniem swojego grania na forum ;-P

Poza tym musiałbym teraz dokupić majka i interface, a nie chcę póki co inwestować w sprzęt. I tak czeka mnie lekkie podszlifowanie i wyrównanie progów.

Za piec dałem dość dużo, jeśli się patrzy na sam model - 1000 zł. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że wygląda jakby go właśnie z półki sklepowej zdjęto (wczoraj bawiłem się w RNR ekspozycyjnym JVM, który był bardziej zniszczony), jest po kompleksowym serwisie i dodatkowo od firmy, w której kupiłem, dostałem roczną gwarancję... uważam, że się opłacało.

Co ciekawe - piec nie jest na Celestionie tylko na Eminence. Rozmawiałem dziś ze sprzedawcą i powiedział, że część produkcji 80V miała właśnie Eminence i grają one lepiej niż G12T. Ja nie mam porównania, pozostaje tylko wierzyć na słowo. A gra zacnie, w moim odczuciu (a staram się być obiektywny i krytyczny w stosunku do siebie) gada fajniej niż ten nowy chiński DSL40C (pełna lampa z EL34 na końcówce), którego jakiś czas temu ogrywałem w RNR. Dobrze, że wtedy nie zdecydowałem się go kupić...
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”