Ravo
Posty: 211
Rejestracja: 15-05-2012 20:20

22-12-2017 19:06

Witam.
Proszę was o porady dotyczące nauki gry solówek.
Z grą partii rytmicznych nie mam dużych problemów, ale jak dochodzi do solówki to nie umiem zagrać chyba żadnej szybszej.
Próbowałem uczyć się grać je np w 50% tempa, ale nie widze u siebie żadnego postępu, nie moge później zwiększyć tempa.
Jakieś rady? Strasznie się dołuje nie widząc u siebie postępów.

Awatar użytkownika
satyr171
Posty: 27
Rejestracja: 25-01-2012 12:27

07-01-2018 07:35

Nie wiem jak się uczysz tej solowki, ale proponuje ćwiczyć naprawdę malutkimi fragmentami i oczywiście tego fragmentu sola odsluchiwac, ćwiczyć i cwiczycco innego można tu powiedzieć.
Obrazek
Jackson KVXT King V

polishmilk
Posty: 17
Rejestracja: 24-08-2010 11:46

10-01-2018 09:33

Ja tam dobrze się nie znam, ale wydaje mi się, że wszystko zależy od tego jak chcesz zagrać solówkę. Jeżeli chcesz jota w jotę zagrać tak jak w oryginale to musisz ryć na pamięć aż w końcu wejdzie w palce. Druga opcja to musisz ogarnąć skale, pasaże, itp i zagrać własne solo w tonacji i stylu utworu.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

10-01-2018 10:08

Jeżeli chcesz cokolwiek odtworzyć, to podstawą są ćwiczenia. Dobrze zacząłeś - od małych prędkości. Jeżeli przy 50% zagrasz bezbłędnie i w sposób powtarzalny, stopniowo, małymi kroczkami (po 2-3% maksymalnie) zwiększaj prędkość. Paradoksalnie często na małych prędkościach jest trudniej, bo słyszysz każdą niedokładność, każdy błąd. Oprócz tego ogarniaj skale, akordy rozłożone, ćwiczenia techniki, ćwiczenia rozciągające palce, a siadając do grania zaczynaj zawsze od ćwiczeń rozgrzewających palce (to można połączyć z ogrywaniem skal, akordów rozłożonych itp.). I cierpliwości, czasem trzeba naprawdę dużo czasu i dużo pracy by wejść na kolejny poziom.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”