holomovement
Posty: 4
Rejestracja: 03-07-2015 16:48

03-07-2015 17:01

Cześć,
czy komuś obiła się o uszy marka "El Vito"? To są gitary lutnicze, robione w Chinach na zamówienie Polaka z USA. Na ebayu opinie zbierają bardzo dobre, w Polsce zaczynają się pojawiać (ale są to inne modele niż w USA).
Zastanawiam się, czy nie zaryzykować. Np. model C15-T w Polsce to ok. 700zł (lity cedr, palisander, pręt do regulacji, blabla.. na papierze ok)

Rozmawiałem trochę z człowiekiem, który je zamawia. Wiadomo, same pochwały, choć z tego, co zrozumiałem, to egzemplarze tego modelu są dość nierówne. Może ktoś z Was już ograł coś tego producenta? Jestem dość nieufny, ale też zżera mnie ciekawość :)

Kaos
Posty: 35
Rejestracja: 04-06-2015 16:05

03-07-2015 22:13

Reklama?

holomovement
Posty: 4
Rejestracja: 03-07-2015 16:48

04-07-2015 07:25

Kurcze, bałem się, że tak to właśnie zabrzmi. Ale naprawdę jestem po prostu ciekawy tych gitar. Żeby nie było, to napiszę jeszcze, że wiem od człowieka, który je sprowadza, że w ramach "nierówności między egzemplarzami" zdarzyło się w kilku egzemplarzach, które przyszły z Chin, że były nierówne progi i po kupnie trzeba je po prostu spiłować i wyrównać. Biorąc pod uwagę, że nie jestem w stanie podjechać i ich ograć (kawał drogi), to taki ryzyk-fizyk. Być może byłyby to częściowo utopione pieniądze, ale po prostu ciekawość mnie zżera w przypadku takich wynalazków. Gdyby ktoś już miał je w ręku, to na pewno byłbym ciekawy opinii.
Podobnie mam w przypadku np. tej gitary:
http://allegro.pl/gitara-klasyczna-thom ... 89186.html
Wszystko wygląda super, zastanawiałem się nawet czy nie kupić. Nie potrafiłem odgadnąć producenta (kto robił dla thomanna) i nie daje mi to spać ;) Może ktoś poznaje po wyglądzie kto ją robił?

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”