Opinie o sklepach muzycznych i prezentacje sklepów

Postprzez Pingwin55 » 2010-12-19, 19:28

Mam takie pytanko czy w Radomiu w koncercie lub Pianoli można ogywać sprzęt?
Kupywałem tak pierwszą gitarkę i pare lat temu organy, ale ich nie testowałem.
Napisze przy okazji małą reckę Koncertu. Kupiłem tam zestaw gitarowy Ibanez Jumpstar. Obsługa troche gburowata.. staje się dopiero miła przy kasie po zakupach powyżej 300 zł. Ogólnie sprzedawca doradzał parę modeli, ale jakoś nie był chętny je bardzo prezentować czy o nich opowiadać. Pod koniec po zakupie dorzucił stojak i pare kostek gratis. Po przyjeździe do domu okazało się , że gitara wgl nie gra. Znajomy gitarzysta wyregulował gryf zmienił struny, ustawił akcje i potem było już ok. Ogólna ocena 6.
ObrazekObrazek Ibanez grx70djx i vox vt40+
Pingwin55

Szkoła gry na gitarzeDruga część ćwiczeń i szkoły gitarowej
40,00 złpłyty DVD
Gitarowe wyzwania 2Szkoła gry na gitarze na 3 płytach DVD
47,00 zł7 godzin video

Postprzez MortadEla » 2011-01-21, 23:17

Zależy na jakiego sprzedawcę trafiłeś. Jeden z nich swego czasu pomagał mojemu ojcu :lol:
Jeżeli nie jest chętny do pokazywania Ci sprzętu to go zachęć :roll:
Nasz Klient, Nasz Pan :mrgreen:
Obrazek Obrazek
MortadEla

Pochwały: 2

Postprzez Goblin » 2011-02-28, 09:53

W każdym z tych sklepów bez problemu możesz ograć sprzęt.
Obrazek Obrazek
Goblin

Pochwały: 17

Postprzez conscious » 2011-02-28, 10:01

A nawet lepiej - w każdym jednym muzycznym możesz ograć sprzęt przed zakupem.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500
conscious
Doradca

Pochwały: 310

Postprzez Goblin » 2011-03-01, 10:41

Dokładnie:)to tak jakby w sklepie z butami nie możnaby było ich przymierzyc-chyba że trafi sie na wrednego sprzedawcę:):)
Obrazek Obrazek
Goblin

Postprzez zidanek43 » 2011-07-07, 19:27

Od razu sory za archeologię.
Co do Koncertu, masz rację, w pewnym sensie. Jeśli sprzedawał Ci koleś w okularach z łysiną, to tak - facet jest nieco irytujący. Jeśli zauważy że coś kupujesz, robi się potulny jak baranek. Dla przykładu: wczoraj byłem oglądać piece. Od razu z wejścia obrzucił mnie spojrzeniem typu: Weź się od*******. Kiedy zapytałem go o ceny kilku wzmacniaczy i powiedział że któryś na pewno kupię, od razu się rozpromienił, doradzał. Mniej więcej rok temu, byłem z kolegą w Koncercie. Ja jeszcze wtedy nie grałem, ale kolega tak. Ogrywał Epi SG. Facet podłączył gitarę do jakiegoś wzmacniacza. Jak kolega tylko ruszył gałką Volume tylko o przysłowiowy milimetr, facet rzucał śmiercionośne spojrzenia. Masakra.
Drugi koleś jest spoko, doradza, pomaga, sam chce podłączać gitary. Raz tylko nie chciał, ale miał wtedy strasznie dużo roboty. Tak to ok.
A jako sklep, jest ok. Kupowałem już tam kostki, struny i twardy case na mojego strata. Teraz przymierzam się do wzmacniacza. Ogół oceniam tak na 9/9,5 na 10. :)
zidanek43

Pochwały: 4

Postprzez artek150 » 2011-07-29, 13:43

Witam,
Powiem tak do pianoli już nigdy więcej nie pójdę i nikomu nie polecam. Jak byłem jeszcze kompletnie niedoświadczonym gitarzystą i chciałem kupić piecyk nieduży to potraktowano mnie jak idiotę. A dokładniej pani która tam sprzedawała, zero jakieś porady zero profesjonalizmy, a na moje proste pytanie co ten piecyk ma (bo jeszcze wtedy zielonego pojęcia nie miałem) odpowiedziała że kawy nie gotuje, odrazu wyszedłem. Kupiłem ten sam piec w koncercie choć obsługa też nie powalała. Ale pianole odradzam stanowczo, takie dziadostwo jak tam było i jest, podejrzewam będzie jeszcze długo (wystarczy popatrzeć jak sklep wygląda z zewnątrz, tak jak 10 lat temu). Prawdę powiedziawszy to nawet kostki maja jakieś lipne kolorowe, i miękkie z kamforą innych nie mieli jak kiedys chciałem kupić. Na pewno bym tam nie odważył się pójść ogrywać gitarę z obawy potraktowania mnie z góry. Raczej odradzam jakiekolwiek zakupy w radomiu w pianoli.

A panią która mnie obsługiwała pozdrawiam i mam nadzieje, że to kiedyś przeczyta - myślę że ładny "rockowy" strój nie wystarczy żeby handlować sprzętem muzycznym, trzeba coś o tym wiedzieć. Może lepiej zająć się sprzedażą ekspresów do kawy.

p.s.
Polecam vanax w kielcach. Tam koleś bez problemu podłączył mi gitarkę jaką chciałem pod wieeelki piec engla :D Do tego mimo że nie jestem jakimś znawcą gitar i superdobrze grającym gitarzystą, rozmawiał ze mną normalnie bez unoszenia, taki grubszy koleś z bródką o ile dobrze pamiętam ;P i gitarek tyle ze niewiadomo od czego zacząć
artek150

Postprzez Goblin » 2011-07-30, 09:23

Eeee tam ,brak Ci poczucia humoru i dystansu:):)
Obrazek Obrazek
Goblin

Postprzez artek150 » 2011-08-04, 01:26

no być może ale jak już przychodzę coś kupić to nie lubię być ignorowany tymbardziej jak w temacie bywam zielony. Co do koncertu to łysawy koleś który tam jest, jest spoko, niema problemu żeby pograć ostatnio nawet prawie kupiłem u niego gitarę ale okazało się że trzeba poczekać na dostawę
artek150

Postprzez MortadEla » 2011-08-08, 10:32

Tak, tak "łysawy" koleś to jest true sprzedawca. A miła pani z pianoli ? :) "Syneczku kosteczki leżą tam." Niesamowitą mamy obsługę. Chociaż facet z pianoli ostatnio wcisnął kumplowi Pacyficę za 1200 zł. ;/ ( koncert 990zł)
Obrazek Obrazek
MortadEla

Pochwały: 2