beepoo
Posty: 31
Rejestracja: 25-01-2016 20:15

15-04-2016 11:09

Witam.

Posiadam yamahę F310 i piec VOXvt20+ którego używam z elektrykiem :)

Chciałbym zakupić pickup akustyczny Seymour Duncan Woody Hum Canceling

taki; http://www.muziker.pl/seymour-duncan-wo ... Avu38P8HAQ

Czy ktoś z was ma taki pickup? Yotube mało na ten temat wypluwa... ;)

Jakieś porady?

Czy ktoś z was gra akustycznie na VOX-ie VT20+? To też jest pytanie...nie chce dokupić akustycznego komba a lubię czasem pograć na akustyku :)

Proszę o poradę :) i z góry dziękuję :) Hejtującym kij w .... sami wiecie gdzie :D
Ostatnio zmieniony 15-04-2016 12:20 przez beepoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł :)

beepoo
Posty: 31
Rejestracja: 25-01-2016 20:15

15-04-2016 11:20

Mam monacor gm100...ale to nie daje nawet przyzwoitego dzwięku.. ;)
Paweł :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

15-04-2016 12:09

Jednego nie bardzo rozumiem - skoro nie wiesz jak brzmi, to dlaczego akurat ten chcesz kupić?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

beepoo
Posty: 31
Rejestracja: 25-01-2016 20:15

15-04-2016 12:18

Chcę kupić ten bo jest to moim zdaniem dobry pickup w tej klasie cenowej. Nie jest dostępny w sklepach,które są w moim mieście...i nie mogę osobiście pójść do sklepu i sprawdzić jak brzmi więc zdecydowałem się na zakup internetowy.

Troszkę poczytałem na stronie producenta i poradziłem się (korespondencyjnie-obszerna dyskusja mailowa )w sklepie internetowym muziker.pl
Drugim tematem mojego poszukiwania opinii jest akustyczne granie na vox VT20+...mam taki wzmacniacz do gitary elektrycznej i chciałbym go także używać z gitarą akustyczną :)

Pytam bo jeśli ktoś z użytkowników forum ma doświadczenie z takim pickupem to chętnie przeczytam opinię.

Takie jest chyba zamierzenie forum ;)
Paweł :)

Algmor93
Posty: 8
Rejestracja: 10-03-2016 13:24

15-04-2016 12:26

ekhm nie chcę tu komuś biznesu psuć... ale a propos hum cancelling.. zaopatruję się w przystawki Creamery http://www.creamery-pickups.co.uk. Ręczna robota, gościu robi ściśle wg wskazówek, a cenowo nie są droższe od Bare Knuckles. Koleś też robi single hum cancelling i chciałem sobie takie zakupić. Otrzymałem info od gościa że mi nie sprzeda, bo się wycofuje z tego typu przystawek. Dlaczego? Po wielu rozmowach z gitarzystami którzy dużo występują na żywo, doszedł do wniosku, że szumiące single nie są problemem jeśli gitara ma dobre ekranowanie. Wg niego tego typu konstrukcje, jako pewien kompromis, mają wadę w postaci bardzo sterylnego dźwięku. Co pewnie dla niektórych jest zaletą, ale w przypadku singla np. przy gryfie jest raczej niezbyt pożądane (to akurat moja prywatna opinia). Wybrałem więc inny model :)

Wróć do „Poradniki (sprzęt muzyczny)”