Portal
Posty: 1
Rejestracja: 11-10-2015 19:17

24-11-2015 17:02

Witam.
W zakupionym przeze mnie ww. humbie i poprawnym jego założeniu dzwiek gitary jest poprawny jednak wydaje się być ucinany pod koniec. Zdecydowałem więc zmierzyć rezystancję picka. Pomiar rezystancji wypadł poprawnie, ale! mierząc założony przzetwornik i sprawdzając po kolei nabiegunniki znalazłem 4 z brakiem odczytu.
Moje pytanie jest następujące. Czy w kazdym nabiegunniku powinno wykrywać rezystancję czy to kwestia losowa?
Po wymontowaniu picka i podczepieniu multimetru bezpośrednio do kabelków sytuacja wyglada tak samo. rezystancja w 8 poprawna czyli w granicach 16,5 kohm natomiast w czterech pokazuje nieskończoność. Czy to normalne i liczy się tylko rezystancja całkowita czy jest coś nie tak z pickupem.
Jeśli coś niezrozumiale opisałem proszę pytać.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

25-11-2015 16:34

Mało zrozumiale, ale zrozumiałe. Przede wszystkim nie nabiegunniki, tylko przewody. Jeden z nich jest połączony z masą, więc oporu wiele nie zmierzysz, drugi to wyprowadzenie od tej samej cewki, więc pewnie ok. 8 kOhm, a dwa pozostałe do druga cewka, więc wniosek się nasuwa, żeby mierzyć i myśleć.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

25-11-2015 20:39

Widzę ,że kolega autor ulokował się też na innym forum z paroma technicznymi odpowiedziami , także szkoda chyba strzępić myśl intelektualną.

Wróć do „Elektronika gitarowa”