Goban
Posty: 2
Rejestracja: 27-10-2013 16:37

27-10-2013 16:59

Cześć!
Ostatnio zacząłem poszukiwania gitary akustycznej, głównie do grania akordami piosenek, hm, indie i rockowych w stylu Angus&Julia Stone, Radiohead, Foals, Oasis, Travis i inne. Wytypowałem dwie wymienione w temacie gitary i nie mam zielonego pojęcia którą wybrać. Dowina jest 100-150zł droższa od Samicka, którego mogę mieć za 810zł. Pomóżcie, proszę. :D

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

28-10-2013 22:49

Witaj.

Na początek pytanie, czy masz świadomość że te oba modele mają inne kształty?
Nie wiem jak to się ma do brzmienia, bo nie miałem okazji ograć Jumbo, ale głównie chodzi mi o wygodę gry.
Jumbo jest jednak ciut szersze, więc radzę najpierw przymierzyć sie do tego typu gitar. :)
Jeśli już to zrobiłeś, to nie ma pytania.

Samicków nie ogrywałem i ciężko mi powiedzieć coś na ich temat, ale powiem szczerze, że jak szukałem akustyka za około 1000 zł, to nie natrafiłem w necie praktycznie nic na ich temat. Nie mówię, że są złe czy dobre, bo ich po prostu nie znam.

Zaś Dowiny jak najbardziej mogę polecić. Ograłem dwa modele i oba cudnie brzmiały. Wykonanie na "szóstkę", wygoda jak dla mnie bomba, no a brzmienie - trzeba usłyszeć żeby zrozumieć. :)
Modelu 555 nie ogrywałem, ale to praktycznie to samo co 111 z cedrowym topem, który posiadam.
Gram głównie akordami, próbuje coś fingerstyle od pewnego czasu i na tym teraz się skupiam i mogę powiedzieć szczerze, że dźwięk na akordach jest pełny, nic nie brzęczy, nic nie przeszkadza, można powiedzieć brzmi idealnie, tym bardziej jak na tę cenę.

Już się powtarzam w swoich postach na temat Dowin, ale wydaje mi się że za tę kwotę warto polecić Dowinę, bo jestem pewien że będziesz zadowolony.

Oczywiscie nie mówie żebyś w ciemno kupował przez internet czy coś, bo warto jednak pomacać, ograć daną gitarę, obejrzeć mimo, że ten producent jest w pełni profesionalny, to jednak może akurat danej osobie nie pasować pod względem wyglądu, czy co gorsza wygody.

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniu! :)


@edit

Co do Dowin, to przeglądaj allegro.pl / tablica.pl, bo czasami pojawiają się tam ciekawe oferty używanych dowin. Może akurat będziesz miał możliwość dojechać do danego gościa, a jeśli z gitarą będzie technicznie wporzo wszystko, no to same plusy, bo raz gitara rozegrana, a dwa sporo tańsza :)
Obrazek Dowina D111 LE

Goban
Posty: 2
Rejestracja: 27-10-2013 16:37

07-11-2013 09:47

No nic, zamówiłem Samicka, zobaczymy jak się spisze. :-)

scyzoryk96
Posty: 1
Rejestracja: 10-11-2013 13:29

10-11-2013 13:37

Witam,

Też rozważam zakup Samicka D7N, możesz napisać jak się sprawuje i czy jest wart swojej ceny :-)

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”