alex94
Posty: 4
Rejestracja: 01-04-2014 22:57

01-04-2014 23:38

Witam,

Na wstępie powiem, że nie jest to kolejny temat z serii "jaki akustyk do .... zł", gdyż te przejrzałam już wszystkie. Po długim przeszukiwaniu informacji na internecie postanowiłam wreszcie pójść do sklepu muzycznego zakupić moją pierwszą gitarę. Poszłam tam z przeświadczeniem, że obejrzę takie gitary jak: Lag T66D oraz Marris d220.
Powiedziałam sprzedawcy, że chcę akustyka do 600zł. Otóż pan ten stwierdził, że Lag to rzeczywiście spoko instrument warty swojej ceny (550zł) ale on poleca mi dozbierać do 650 zł i zakupić Samicka D4. Mówił, że Samick biję tego Laga na głowę. Oczywiście powiedziałam, że muszę się nad tym zastanowić, bo przecież nie słyszałam wcześniej o tym konkretnym modelu Samicka.
W każdym razie, chciałabym prosić o opinie posiadaczy tego instrumentu (samicka d4) oraz tych, którzy mieli okazje na nim pograć.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

02-04-2014 10:49

Nie miałem w łapie, ale sam jestem sprzedawcą: dałaś się złapać po prostu. Nie wykluczam, że tenże Samick okaże się Świętym Grallem w tej cenie, ale jednak - mimo wszystko - chciał Ci sprzedać coś droższego, niż sama chciałaś. Budżet przesunięty na szczęście tylko o 50 zł, więc mieści się w granicach rozsądku (i sprzedawca głupi nie był - przecież mógł zaproponować coś za 750 zł).

I pamiętaj - jest to tylko taka luźna uwaga. Mam nadzieję, że Samick D4 okaże się świetny.
BTW - miałaś w swoich rączkach obydwie gitary? Jak już byłaś w tym sklepie, to sprzedawca dał Ci je pomacać i podotykać? Ewentualnie poszarpać za struny?
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

alex94
Posty: 4
Rejestracja: 01-04-2014 22:57

02-04-2014 18:13

Jeszcze się nie dałam na nic złapać :) Nie kupiłam go, tylko powiedziałam, że muszę się zastanowić. Dlatego postanowiłam tu napisać. Dzięki za Twój post i proszę o więcej.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

02-04-2014 18:25

Gdzieś niedawno pisałem o elektroakustykach i była mowa o d4 albo d5. Nie pamiętam dokładnie.Też był polecony. Kupujący napisał jak porównał go z ibkiem. Warto znaleźć. Widziałaś LAGa? To jest inny produkt w porównaniu z mareisem. Dla mnie first look i już ma 30% przewagi ;) Wygląd to kwestia gustu ale i całość jednak inaczej wygląda.Albo wyglądała bp chodzą słuchy że lag się ostatnio opuścił

alex94
Posty: 4
Rejestracja: 01-04-2014 22:57

02-04-2014 19:15

Jasne, że widziałam Laga. Jest ładny ale w sumie nie przywiązuje do tego wagi, obchodzi mnie jak najlepsze brzmienie.

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

02-04-2014 21:32

Dlatego też pytałem się, czy miałaś w ręce obydwie gitary. Pan w sklepie grał coś na obydwu? Jak porównanie brzmienia?
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

alex94
Posty: 4
Rejestracja: 01-04-2014 22:57

02-04-2014 22:59

I właśnie tu jest mały problem, bo jak dla mnie to one obie dobrze grały. Tylko inaczej. Ale ja nie jestem w sumie w stanie powiedzieć, która była lepsza, tylko ewentualnie wybrać pod takim względem, której brzmienie mi bardziej pasuje. Pytanie tylko czy ten samick rzeczywiście sporo lepszy od laga :)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

02-04-2014 23:52

Powiem tak. Jeśli je oglądałaś i żaden z nich nie ma żadnych defektów, uszkodzeń, źle nabitych progów, krzywego gryfu, rys.. To wtedy kieruj się własnymi upodobaniami :)
Na forum można jedynie doradzić z góry, które gitary są lepiej wykonane, lepiej brzmią, a które z góry są do bani, ale to wszystko w sumie losowe jest. I kwestia tego czego Ty oczekujesz, czy jest dane brzmienie zbliżone do coveru na yt, jakiegoś zespołu, czy coś to tylko i wyłącznie kwestia indywidualna. :)

Jeśli obie są sprawne i nie maja żadnych powyższych defektów lub innych, to brałbym te które dla mnie lepiej brzmi a w ostateczności wygląda, jeśli nie potrafiłbym wyczuć różnicy w brzmieniu tych dwóch.

Wybierz ten model który radzi Ci serce i zdrowy rozsądek :D mi w salonie koleś też próbował wcisnąć pewny model akustyka, bo lepiej brzmi, bo tańszy, bo coś tam blablabla :P ale mi sie spodobał inny i nie żałuje do dziś,że byłem uparty :) Ważne jest postanowić sobie czego oczekuję, a nie co jest najlepsze, co radzą inni, bo to jest dobre, ale w kwestii ukierunkowania wyboru, a sam wybór należy do nas.
Także pokieruj się własnym instynktem, bo w ciemno tez nie mamy jak doradzić, tym bardziej ze kazdy egzemplarz moze sie trafić inny.
Doradzimy LAGa, a potem po tygodniu się bedziesz gryzła w język ze jednak moglas wybrac Samicka, ale "oni tak doradzili to wzięłam LAGa" :D
Oba te modele mają podobny poziom tak mi się wydaje, tutaj jest kwestia kazdego egzemplarza z osobna, jeden przypadnie do gustu a drugi może być całkiem inny,, mimo że to ten sam model.
Przed zakupem oblookaj je od każdej strony, pobrzdękaj, pomacaj itp :) nie płacisz za to, a lepiej poświecić na to czas niż potem żałować wyboru.

Dodam jeszcze, że skoro nie czujesz różnicy w brzmieniu, zwróć uwagę na wygodę gry. Czy gitara dobrze Ci leży, czy struny nie są za wysoko ustawione (problem z dociskaniem do progu). Oczywiście takie rzeczy da sie wyregulować u lutnika, ale no lepiej sie nie zniechęcać na start :)
Obrazek Dowina D111 LE

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-04-2014 10:47

Najlepsze brzmienie to jest to, które Tobie się najbardziej podoba :)
Najlepsza gitara to jest ta, na której najlepiej gra się Tobie a nie nam :)
Samick nie będzie lepszy. Będzie grał inaczej bo to chyba jesion jest.

Generalnie w tych cenach to jeszcze powinnaś się rozejrzeć za gitarką z litym topem bo to może jednak zdecydowanie poprawić brzmienie i po uderzeniu w struny takiej gitary nie wrócisz już do tych sklejkowych. Np. epiphone aj220 kosztuje chyba poniżej 600 zł ale są też pewnie inne.

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”