Awatar użytkownika
Kubagd4c55
Posty: 43
Rejestracja: 01-02-2014 19:20

13-09-2014 23:00

Cześć, zainteresowałem sie ostatnio czymś co chyba nazywa sie rurką do slidu. Gram na akustyku i mam pytanie. Czy warto wogóle kupic takie cos, czy jest z tym sporo zabawy czy raczej uzywacie tego od święta ? Jezeli warto, napiszcie jaka rurke wybrać tzn. W jakich przedziałach cenowych i z jakiego tworzywa ta rurka powinna byc, czy sa jakieś specjalne rozmiary, a jezeli tak to jaki rozmiar bedzie optymalny ? Chciałbym zeby brzmienie było głośne a struny nie zbyt zajechane. Jezeli możecie napiszcie na ktory palec taka rurke sie zakłada, poproszę takze o jakieś rady dotyczące samej techniki gry. Z gory dzięki.

wolo1994
Posty: 165
Rejestracja: 07-07-2013 11:28

14-09-2014 12:41

Czy warto? Nie wiem, ja mam, używałem może z 5 razy. Takie coś używa się raczej od święta, no chyba że tworzysz muzykę na takiej rurce.

Z jakiego tworzywa? Musiałbyś ograć, jedni wolą szklaną, drudzy wolą z metalu. Różnica jest taka, że z slide z metalu wytwarza specyficzny metaliczny dźwięk.

Jaki rozmiar? Zależy jakie masz grube paluchy, jeśli masz chude, to bierz najmniejsze rozmiary. Najcieńsze slidy są dosyć krótkie, więc nie wystarczą na jechanie takim slidem po wszystkich, sześciu strunach. Ja mam rozmiar najmniejszy i starcza on na max 4 struny. Musisz sobie pożyczyć od kumpla, ewentualnie poprosić w muzycznym o różne slide i próbuj, przymierzaj i graj. Inaczej będzie ciężko, pozostanie tylko mierzenie średnicy slide i twojego palucha.

No i właśnie na jaki palec? Wybór wyłącznie zależy od Ciebie. Ja używam na palcu serdecznym, ponieważ używam dosyć często palca wskazującego no i środkowego. Jeżeli nie używasz środkowego to spróbuj spróbować założyć na niego slide i grać, tak samo z palcem najmniejszym i wskazującym. Tylko i wyłącznie zależy od Ciebie.
Może się wydawać, że dalej nie wiesz co kupić i jak grać za pomocą slide, ale uwierz że warto pojechać do muzycznego i ogrywać tak jak napisałem wyżej. Nie zamawiaj przez internet, bo może się okazać że na yt podobał Ci się dźwięk metalowego slide a dostaniesz swojego metalowego, to jednak ten dźwięk okaże się że jest drażniący dla twojego ucha. Można się bawić w zwroty do 10 dni, ale po co?

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

18-09-2014 13:05

Według mnie świetna zabawa.. co do rodzaju to zgadzam się z kolegą wyżej, że musisz sam sprawdzić, który slide będzie dla Ciebie najlepszy. Dunlop ma świetną ofertę najróżniejszych slide-ów
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Wróć do „Kable, paski i akcesoria gitarowe”