shejdi
Posty: 1
Rejestracja: 05-05-2017 23:40

05-05-2017 23:48

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Zwracam się do was z żarliwą prośbą o pomoc. Uczę się właśnie grać na gitarze. I nie potrafię się zdecydować którą ręką powinienem grać.
Otóż jestem prawo ręczny. A właściwie nie tyle co praworęczny co piszę prawą ręką i mam w niej sprawniejszy nadgarstek i palce. Ale wszystko inne robię lewą ręką. (sporty uprawiam za pomocą lewej ręki, biję lewą ręką i.t.p. przy czym jestem także zdecydowanie lewo nożny)
Nie wiem z czego to wynika że jestem taki pokręcony, ale przez to nie potrafię zdecydować się którą ręką powinienem grać i jaką gitarę kupić.
Czy znanie może jakieś ćwiczenia, sposoby aby sprawdzić którą ręką bym lepiej się czuł/grał?
Czy powinienem zakupić lewo-ręczną czy prawo-ręczną gitarę?
Która ręka jest ważniejsza podczas gry? Ta która łapie chwyty czy ta która bije struny?

Mam nadzieję że z waszą pomocą odnajdę się w tym instrumencie.
Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam Krzychu

Adrian62
Posty: 11
Rejestracja: 21-11-2009 12:40

06-05-2017 02:58

Graj tak jak większość ludzi. Jest tak po prostu wygodniej i mniej jest gitar dla ludzi leworęcznych;) Przypuśćmy że będziesz chciał pograć na gitarze kolegi i nie będziesz mógł bo akurat pech trafi że nie będzie dla leworęcznych :D I wiadomo, łatwiej jest znaleźć dla siebie kolejną gitarę !
Obrazek
Vintage V100 IT + Taylor 214 CE+ Roland Cube 20x + jakiś klasyk

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”