dominont
Posty: 207
Rejestracja: 30-11-2010 22:04

13-11-2017 16:13

Cześć.

Gitarę z floydem dostałem "w standard E". Gram jednak w drop D. Jedyne co zrobiłem to odkręciłem blokadę, nastroiłem strunę basową E do D. Zablokowałem struny. Tyle. Ogólnie byłoby nie najgorzej, gdyby nie to że w momencie grania chociażby powerchorda z użyciem basowej E, dźwięk w momencie używania mostka żeby zejść z powerchordem dajmy na to o 2 tony w dół, rozstraja się (nierównomiernie schodzi ton pomiędzy basową E a innymi strunami). Gdy gram powerchord omijając basową E, i używam mostka żeby zejść np. o 2 tony w dół, reszta strun schodzi o te dwa tony równomiernie, nie rozstraja się.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z ruchomym mostkiem, a tym bardziej jego regulacją. Domyślam się że trzeba wyregulować naciąg sprężyn lub coś podobnego żeby było tak jak trzeba (jak wiadomo gitarzyści często mają zdjętą klapkę z tyłu żeby mieć szybki dostęp do regulacji). Poza tym być może gitara szybciej się rozstraja bo mostek/sprężyny chcą jakby wrócić do E bo tak są wyregulowane?

Nie mam *jeszcze* większego pojęcia na ten temat więc liczę na Waszą pomoc ;)
Schecter Demon & Schecter Synyster Gatets Custom-S -> Maxon OD808 -> Marshall Valvestate 8100 -> Strymon Big Sky -> Marshall 1936

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

13-11-2017 16:30

No, spróbuj na nowym secie strun. Tak czy siak będzie schodzić nierównomiernie, ale z jaką różnicą, to chyba zależy od producenta, choć u mnie w miarę równo w zakresie cały ton jeśli chodzi o wioliny. W basie trochę gorzej, ale nie jest źle. Stroję w E std.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

13-11-2017 20:26

Regulacja menzury z Floydem... Jak schodziłem u siebie do standard D, zajęło mi to godzinę... a to nie był już mój pierwszy raz...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary elektryczne”