srebrniak1
Posty: 9
Rejestracja: 28-05-2012 18:19

08-08-2012 14:16

Tak jak w temacie .Orkiestry rozrywkowe to temat trudny do ogarnięcia nawet w Polsce grały owe wszystko .Niekiedy były to bardzo dobre wykonania .Sluchając starych lp i taśm z takową muzyką zawsze mnie urzekała barwa gitary .Niestety nie jest tak prosto uzyskać taki sound .Wioslarze orkiestr mieli cały arsenał gitar do wyboru chodzi o te zagraniczne -the london starlight orchestra z Alexem Bollardem czy strings of paris Jeana Paula de la Toure.Oraz setki innych .Ale gitara robiła tam dobrą robotę .W Polskich orkiestrach równiez to zjawisko wpadało mi do ucha .Pytanie czy ktoś ma pojęcie co w gitarze zmienic -przetwornik ?czy kupić pewny rodzaj wiosła do takiej muzyki .Szczególnie mnie interesuje brzmienie w utworach 1,2 i ostatnim -polskim .W utwoarze 1 brzmi jak akustyk czy bardziej może jak wioslo z efkami .Wg mnie to elektryk chyba bez żadnych efektów tak jak i w instrumentalu nr 2 -to chyba fender jazzmaster dalej to fender .Najciekawsze wg mnie brzmienie w utworze ostatnim .Nie zamierzam kopiowac instrumentalną muzyke gitarową lat 60 siatych bo tego jest na pęczki tylko potrzebuje typowej gitary do takich utworów a może samego przetwornika .Mam dwa elektryki-Epiphone gibson les paul z poczatku lat 80 siatych i stare teisco del rey z 60 lat i na niej nawet wychodzi coś takiego ale to jeszcze nie to .W utworach srodkowych slychać delay .Tak że kótka piłka -chodzi o brzmienie w 1,2 i ostatnim utworze .
Szacunek dla wszystkich .

Kod: Zaznacz cały

http://w14.wrzuta.pl/audio/57dhJzX7Dzn/brzmienie_gitar

Wróć do „Pozostałe gatunki muzyczne”