rav316
Posty: 1
Rejestracja: 04-09-2012 22:03

30-11-2014 00:36

Witam wszystkich,

od 2 lat gram na gitarze akustycznej Yamaha F310. Przez ten czas dojrzałem i wiem, że zamierzam grać fingerstyle - indie rock, folk rock. Najlepiej czuję się w klimacie Bena Howarda, który często przestraja gitarę do GCGGC lub innych tonów, więc przez cały czas zmieniam naciąg strun.

W miarę upływu czasu oczywiście gitara przestała mi wystarczać i postanowiłem poszukać czegoś lepszego. Zależy mi na większym gryfie (tak aby spokojnie manewrować palcami) i dobrej jakości.

Zastanawiałem się nad YAMAHA LL6, która kosztuje nieco ponad 2 tysiące co jest dla mnie dość wysoką ceną. Stąd też moje pytanie:

jaką gitarę moglibyście polecić w cenie około 1,5 tysiąca, która będzie odpowiednia dla nieco zaawansowanego gracza fingerstyle'u? Raczej nie celowałbym w elektroakustyki.

Z góry dziękuję za pomoc.

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

02-12-2014 14:34

Ekspertem nie jestem, ale wziąłbym pod uwagę polecaną markę Furch - chyba nawet teraz na forum jest model Durango za 1800 na sprzedaż. Myślę że to mogłaby być fajna opcja. Poza super markami jak Taylor, Martin, Furch czy Maton, które czasami można zarazykowac zamawiając przez internet, to w twoim przypadku, tak jak to było już mówione wiele razy - idź do sklepu muzycznego, popytaj i pograj, bo gitara gitarze nie równa. Nawet jeśli to ten sam model. W tej kwocie może uda Ci się gdzieś wyrwać epiphone masterbilt. Jak trafisz na dobry model to będzie to naprawdę fajna gitarka z tym że przeważnie mają pudło dreadnought, a do fingerstyle chyba lepsze będzie pudło jumbo. Warto może też zerknąć na markę T.Burton - oni chyba mają kilka modeli w granicach 1500 dedykowanych do fingerstyle'u. Dobrą opcją może być również marka Dowina - bardzo duż opochlebnych opini.
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Awatar użytkownika
skladmuzyczny
Sklep Muzyczny
Posty: 97
Rejestracja: 29-05-2010 14:39

18-12-2014 16:42

hej,

sprawdź prosze te gitarke, jeśli dalej jesteś na kupnie

http://skladmuzyczny.pl/gitara-akustycz ... 002bs.html

pozdrawiam!
rafal
Fender Premium Dealer, Gretsch Dealer, Jackson Dealer i inne graty
tel. 12 346-18-42, 791-946-493 gg: 13292024

skladmuzyczny.pl
krakowskascenamuzyczna.pl
takbrzmimiasto.pl

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”