Trist6
Posty: 5
Rejestracja: 03-04-2015 21:32

06-04-2015 18:45

Na początek chciałbym podkreślić, że nigdy nie podłączałem gitary elektrycznej do komputera, piecyka, wzmacniacza, banana, pomidora- czegokolwiek. Tak naprawdę dopiero zamawiam swoją pierwszą gitarę elektryczną i gdy już przyjdzie chcę mieć wszystko na miejscu, stąd temat.
Generalnie moje pytanie dotyczy kabla, a raczej jaki konkretniej powinienem wybrać. Ale do tego za chwilę, na początek:

http://riff.net.pl/interfejsy-audio/294 ... &results=6
To jest audio interface który chcę zamówić (a akurat ten bo był mi gorąco polecany i w przyszłości chcę go też wykorzystać do podłączenia mikrofonu, no i na lepszy mnie nie stać :P). Jak napisałem w temacie, układ jest taki: gitara> a. interface > komputer. Najbardziej jednak gryzie mnie wejście na instrument tego audioboxa. Widzę tutaj jedno na mikrofon i jedno na instrument, ale nie wydaje mi się, żeby zwykły jack do tego pasował. Jeśli dobrze pamiętam, to wejście XLR, jednak ciężko mi było znaleźć kabel do gitary, który miałby takie wyjście (jeśli już zacząłeś się śmiać, przypominam- to mój pierwszy kontakt z gitara elektryczną).

Dlatego pytam- czego potrzebuję, bym mógł podłączyć do tego gitarę (która chyba jak każda inna ma wejście tylko na jack)?


Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

06-04-2015 20:42

To jest gniazdo typu combo, pasuje XLR i normalny jack trs, potocznie zwany dużym dżekiem.

Wróć do „Gitara i komputer”