SwitchBlade
Posty: 65
Rejestracja: 20-02-2012 20:02

26-04-2013 10:58

Witam, od wczoraj jestem właścicielem tego efektu.
Mam problemy tego typu, że podłączam multiefekt pod gitarę i wraz ze zmianą efektu inny krążek na gitarze (są 4) odpowiada za głośność gry. A multiefekt podpinam pod słuchawki. Nie wiem, może tak mi się wydaje, że nie mogę poprawnie skonfigurować. Gitarę elektryczną posiadam od tygodnia i dalej nie ogarniam tych pokręteł. Wiem natomiast, że po ustawieniu wszystkich na 10 (max) gra raz dobrze, raz źle w zależności od wybranego efektu.
RHYTMIN lub TREBLE z leksza ogarniam, rozróźniam je podczas gry ;P

Szkoda, że instrukcja obsługi multiefektu Zoom G2 nie jest napisana po polsku.
Mam efekty od:
01 - 40
A0 - A9
b0 - b9
C0 - C9
d0 - d9
Bodajże,
i u góry 4 pokrętła,
pierwszy od lewej: jakieś modyfikacje : np. PLAY, COMP, ZNR, DRIVE, EQ
drugi od lewej: nazwa "1 GAIN", w skład którego wchodzą 2 efekty : "Depth time" oraz funkcja "BASS" - no ok tutaj w miare wiem o co chodzi.
3 gałeczka od lewej: nazwa "2 TONE"; "Rate Feedback" oraz "Middle Presence/mic POS".
No i 4 gałeczka od lewej: nazwa "3 Level", funkcje: "Reso Mix", "treble Harmonics" - po zwiększeniu (od 2 - 100) Zwiększa się jakby głośność.. albo natężenie efektu, nie wiem ciężko mi to opisać.
Ogólnie urządzenie jest lekko skomplikowane. Szukałem poradników, jakiś wskazuwek w internecie poprzez "Google", jednak bez skutku. Wszystko po angielsku.
Szukam dobrego efektu do zagrania: Nothing Else Matters, Stairway to Heaven, Fade to Black, The unforgiven. Jednak jest ciężko.
Ktoś ma owy efekt i może mi co nie co pomóc\wytłumaczyć ? Bardzo bym prosił, dla początkującego nie jest to łatwe.
Pozdrawiam - Bartosz
Obrazek Fender CD60 Natural
Obrazek Vintage V100 Arctic White + Zoom G2 + Behringer UCG 102

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 821
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

26-04-2013 11:05

Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”