summon
Posty: 4
Rejestracja: 18-11-2016 20:27

18-11-2016 20:35

Witam, otóż mam problem z nową gitarą. Problem polega na tym, że gitara strasznie buczy i nie wydobywa dźwięku po podłączeniu do pieca. Druga gitara podłączona tym samym przewodem do tego samego pieca gra normalnie. Zauważyłem jednak, że jeżeli dopchnę kabel mocniej ręką to i nowa gitara zaczyna grać normalnie. Co mnie dziwi to to, że w sklepie w czasie zakupu gitara grała normalnie i bardzo czysto, co prawda na innym kablu i o innym zakonczeniu niż mój kabel. Problem zaczął się dopiero w domu, zdążyłem dopiero co kupić gitarę, dojechać wypić kawę i chciałem wypróbować nowy sprzęt. I teraz mam pytanie czy to jest wina kabla i czy powinienem kupić nowy, bądź czy to wina gitary, która w sklepie grała normalnie? Jeżeli chodzi o nową gitarę to wejście ma w korpusie (w jego boku), zaś ta która gra normalnie wejście ma standardowe jak w przeciętnym stratocasterze. Gitara na której mam ten problem to Schecter Demon.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

18-11-2016 21:18

Wniosek: najwyraźniej i gniazda w obu gitarach i kable w twoim domu i w sklepie są inne. A "odwracać" przewód próbowałeś?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

summon
Posty: 4
Rejestracja: 18-11-2016 20:27

18-11-2016 22:10

Tak próbowałem, ale nic to nie zmienia. Jutro przejdę się do sklepu, wezmę gitarę i mój kabel. Odpisze tu potem aby inni wiedzieli o co chodziło, może się to komuś przyda.

summon
Posty: 4
Rejestracja: 18-11-2016 20:27

20-11-2016 13:19

Problem rozwiązany, okazało się, że nowa gitara nie działa z kablem stereo. Po wymianie na kabel mono działa idealnie.

Wróć do „Gitary elektryczne”