FattPitt
Posty: 2
Rejestracja: 26-05-2016 13:21

26-05-2016 13:34

Serwus,

Wczoraj kupiłem sobie nową zabawkę tzn. Behringer Ultra Metal. (przez internet) Wiem, że nie jest to sprzęt najwyższej klasy aczkolwiek spodziewałem się nieporównywalnie lepszych efektów.
Nie jestem znawcą efektów gitarowych, ani sprzętu ogólnie, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy efekt jest uszkodzony i coś nie styka, źle go podłączyłem czy poprostu tak ma działać?

Ale do rzeczy:
Efekt beznadziejnie brzęczy. Kable nowe, piec stary, ale bez efektu nie brzęczy ani na paśmie clean ani overdrive. Po podłączeniu efektu brzęczy na overdrive.

Nagrałem film, może ktoś się już z tym spotkał? (Na filmie gitara jest podłączona i wyciszona do zera)

https://www.youtube.com/watch?v=KwDmt9-zJdE

Ewidentnie brzęczenie zwiększa się wraz z podkręcaniem Distortion (obviously) i tonów MID. Ponadto WYDAJE mi się, że kiedy gram brzęczenie znika i wraz z cichnięciem dźwięku (przy zagraniu akordu i oczekiwaniu aż sam zgaś nie) zaczyna się znowu przebijać po czym wychodzi na wierzch.

Mam szczerą nadzieję, że nie są to wyrzucone pieniądze w błoto...

Pozdrawiam i proszę o pomoc,
Piotr

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

26-05-2016 14:07

A czym to kolego zasilasz. Zaczyna się przy takich problemach od bateryjki. A jeżeli bateryjka nie pomaga to chyba jakieś urządzenie w pobliżu wprowadza ci te zakłócenia.

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

26-05-2016 14:26

Wydaje mi się, że efekt jest podpięty pod zasilacz i nie korzysta z baterii. Również uważam, że może to być kwestia "prądowa" - czy zasilacz jest dedykowany/oryginalny? Czy gniazdko masz z uziemieniem? Czy korzystasz z przedłużacza z listwą i wyłącznikiem antyprzepięciowym? U mnie podobne zakłócenia powodowała właśnie taka listwa z osobnym włącznikiem - zastosowałem zwykły przedłużacz z uziemieniem i problem zniknął. Ewentualnie tak jak sugeruje przedmówca - coś sieje prądem. Zabierz cały zestaw i podłącz w innym miejscu...
Może masz źle podpięty przewód pod wzmacniacz? Nie znam Marshalli i nie wiem jakie są możliwości wpinania efektów...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

FattPitt
Posty: 2
Rejestracja: 26-05-2016 13:21

26-05-2016 15:10

Hej,

Dzięki za szybką odpowiedź!

Zasilacz jest z następującego zestawu:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e ... staw-19107

Mam nadzieję, że sklep guitarcenter przetestował go i zasilacz "współpracuje" z kostką?

Próbowałem podpiąć kostkę pod inne źródła energii (w tym samym mieszkaniu) i niestety poprawy nie ma.

Pozdrawiam!

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

26-05-2016 16:17

Kolego jesteś uparty jak moja teściowa. Zasil to bateryjką, ten zasilacz ze zdjęcia jest impulsowy i może "siać" te zakłócenia. Dla sprawdzenia podepnij tylko Behingera , gitarę i piec. Jeżeli masz dostęp to próba na innym piecu i innej gitarze. Pamiętaj w kieszeni miej nową , sprawną bateryjkę.

Wróć do „Efekty gitarowe”