ebbejorgen
Posty: 2
Rejestracja: 22-12-2014 11:59

22-12-2014 12:06

Cześć,

Chcę w najbliższym czasie kupić sobie akustyka do 1000zł i mam na oku w tym budżecie gitary marki Dowina i Takamine. Może to brzmieć trywialnie, ale w Dowinach nie specjalnie podoba mi się główka, chociaż opinie napotykam niemal same pozytywne. Chcę grać akordowe rzeczy a la City and Colour, a także jakieś tappingi. Szukam raczej ciepłego brzmienia, ale tez nie jakiegoś zmulonego. Mam tylko pytanie, czy jest jeszcze opcja dorwania Takamine produkcji Japońskiej ? I czy w ogóle warto kupować gitarę tej marki w tym budżecie ? Pytanie drugie: Czy to prawda, że jakość Dowiny jak to przeczytałem w jednym poście "leci na łeb, na szyję" ? (Chociaż jak już i tak bym raczej chciał ograć przed kupnem).

nerozume
Posty: 44
Rejestracja: 22-03-2014 15:05

22-12-2014 12:32

Przeczytałeś w jednym poście... A jak teraz Ci napiszę, że obie te gitary są do d... to w ogóle ich nie kupisz? :)

Ile ludzi tyle opinii...

Najlepszym wyjściem byłoby pójść, ograć i samemu ocenić.
"Nie ćwicz za dużo, bo się nauczysz dobrze....ćwiczyć"

Awatar użytkownika
matsli1
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2013 21:34

23-12-2014 00:54

Takamine jak i Dowina to porządne gitary - rozważając te źle nie trafisz .

Ale tak jak wyżej ktoś napisał ze to już kwestia ogrania gitary , miałem 2 modele dowiny i nie zalowałem .

Dowiny w cedrze D555 D111 są bardzo ciekawe - mnie akurat przekonało głebsze brzmienie i fajny bas - wygodnie sie gra akordowo , fingerstyle tez zagrasz mimo ze gryf nie jest szeroki.


Ogólnie polecam , obecnie mam Laga i te gitary tez możesz uwzględnić bo tańsze z porównaniu do dowin a jakościowo podobnie.
Obrazek

Vintage V6 ICON - pickupy Fender American Stratocaster AlNiCoV

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”