Czy te lekcje okazały się pomocne??

Tak
60%
12
Nie
40%
8
 
Liczba głosów: 20
Awatar użytkownika
Guitarchief
Posty: 17
Rejestracja: 12-05-2007 14:09

09-11-2007 21:10

SONY ACID Music Studio 7


Witam. Założyłem ten temat, żeby zaprezentować możliwości programu SONY ACID Music Studio 7. Jest on podobny do programu REAPER lecz moim zdaniem o wiele lepszy i wszechstronniejszy. Proponuję temat przykleić.

1 lekcja

Jak sprawić, żeby program widział wtyczki VST i VSTi



:arrow: Utwórz sobie na dysku katalog o nazwie np. VST. Gdziekolwiek. Wrzucasz do niego ten odpowiedni plik z rozszerzeniem .dll (każda wtyczka posiada plik z nazwą programu i rozszerzeniem dll np. Amplitube2.dll) i włanczasz program.

Przechodzisz do opcji i tam masz taką zakładkę:

Obrazek

Widzisz tam masz 3 lokalizacje wtyczek VST do wyboru. Wskazujesz odpowiednią lokalizację i dajesz REFRESH - powinno Ci znaleźć nowe wtyczki VST.

Jeśli okaże się, że program nie jest wtyczką VST tylko VSTi (a np. EZDrummer chyba właśnie jest wtyczką VSTi) to musisz przejść do tej zakładki:

Obrazek

Tam także masz 3 sloty do wskazania swoich lokalizacji wtyczek. Szukasz odpowiedniego folderu i dajesz na odświeżenie. Program znajduje odpowiednie wtyczki.

Teraz dopiero program widzi te wtyczki.


2 lekcja

Jak wybrać wtyczkę VST i wtyczkę VSTi w programie.


:arrow: Wtyczki VST (czyli wtyczki efektowe - zmieniające np. brzmienie gitary

Wchodzisz do programu i stwarzasz sobie nową ścieżkę. Jak na obrazku:

Obrazek

Następnie wybierasz ten przycisk, który zaznaczyłem niebieskim prostokącikiem. Pokazuje się takie okienko. Klikasz w nim znowu na ten zielony łepek:

Obrazek

Pokazuje się kolejne okienko w którym wybierasz odpowiednią wtyczkę. Klikasz i dajesz ADD.

Obrazek

Pokazuje Ci się takie okienko:

Obrazek

Jak widać w czerwonym prostokąciku. Kilka efektów można połączyć w jedną całość. Po prostu wybiera się jakieś inne wtyczki np. chorusa Sony i można go dołączyć do A2.

:arrow: VSTi

Żeby wybrać wtyczkę VSTi trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk zaznaczony na czerwono. Pokazuje się wtedy okienko w którym są wszystkie wtyczki VSTi (które wcześniej w opcjach wyboru lokalizacji wtyczek wybraliśmy). Wybieramy odpowiednią wtyczkę i kilkamy OK.

Obrazek

Ja wybrałem standardową na stanie. Jakiś Soft Synth. Każda wtyczka ma swój paneli, w którym możemy ją ściszać itp.:

Obrazek


≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡

To na razie tyle co w ciągu godziny dowiedziałem się o tym programie. Dalesze części tego kursu zamieszczę wkrótce :-P
http://www.guitarchief.muzzo.pl/

Obrazek
Ibanez GRG170 DXBK

vbman
Stara Gwardia
Posty: 192
Rejestracja: 25-09-2007 19:12

07-05-2008 22:02

Wkrótce = dłużej niż po sześciu miesiącach :-)

Przykleiłem, żeby nie zginęło.

Awatar użytkownika
Guitarchief
Posty: 17
Rejestracja: 12-05-2007 14:09

07-05-2008 23:28

Ludzie nie chcieli to nie pisałem :-P Po to dałem sonde :-P
http://www.guitarchief.muzzo.pl/

Obrazek
Ibanez GRG170 DXBK

Awatar użytkownika
mateliko
Posty: 27
Rejestracja: 05-11-2007 15:39

09-05-2008 19:01

Moze lepiej kurs programu Fruity Loops 7 :D?

haxigi
Posty: 22
Rejestracja: 11-02-2008 20:48

15-05-2008 15:18

Pisze te lekcje, wiedzy nigdy nie zaszkodzi. Ja się czegoś więcej nauczę :D

Awatar użytkownika
Wesołek
Posty: 1
Rejestracja: 27-12-2007 11:29

26-06-2008 21:53

Może trochę głupie pytanie ale nie czytałem wszystkiego- do czego ten program służy? ;]

Boberson
Posty: 1
Rejestracja: 27-01-2008 16:47

26-06-2008 23:30

Mówi Ci,kiedy masz się puknąć w głowę i zarazem mierzy natężenie siły potrzebne do ponownego rozruchu mózgu ;)

Cytuje pierwszy wynik w googlach :

"Rozbudowany program do tworzenia i miksowania muzyki w oparciu o pętle dźwiękowe."
I jeszcze jedna ciekawa informacja -> Kosztuje 169 złotych.
Ibanez GSA60

Wróć do „Poradniki (teoria, nauka gry)”