Entuzjasta
Posty: 5
Rejestracja: 20-02-2018 10:04

20-02-2018 10:28

Siemka!

Eksperymentuję ze sprzętem i napotkałem problemy.
Osłuchałem się trochę z ambientem gitarowym i pomyślałem, że spróbuję się w to pobawić z tym, co mam. Celem było podpięcie się na słuchawki i uzyskanie przestrzennego brzmienia. Pomysł wyglądał następująco:

gitara -> HT5 send -> Line 6 M5 -> TC Flashback -> ditto x4 -> zoom G1on -> słuchawki

Efekt jest taki, że G1 bardzo zmienia dźwięk i w rezultacie nawet ładne przestrzenne efekty nie cieszą.
Podpowiecie mi, gdzie moja logika zawiodła? Czy dobrze kombinuję, że sygnał wyjściowy z send jest niedostosowany do wejścia efektu? Jeśli tak, to czemu, skoro np. Flashbacka mogę podpiąć zarówno przed piecem jak i w pętli i brzmi świetnie?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-02-2018 11:33

Poczekaj... czy ja dobrze czytam, że dajesz wzmacniacz najpierw? A słuchawki do multiefektu podpinasz? Po co? Wiesz, nie znam się na ambientach, ale przy grze na słuchawkach używałbym albo samego multiefektu, albo ewentualnie słuchawki we wzmaka wpinał.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-02-2018 11:36

Nawiasem mówiąc, Zoom G1 zawsze będzie Ci trochę "plastikowo" brzmiał. Ja bym to wpiął tak: gitara -> multiefekt -> wzmacniacz, a przestrzenne efekty w pętlę. A! Dwa multiefekty podpinasz (Zoom i Line6)? Też bez sensu chyba... Ale, jak zaznaczam, nie znam się na ambientach, więc może w tym gatunku robi się takie dziwne kombinacje...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 985
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

20-02-2018 21:12

Zoom G1on (G1Xon) daje GOTOWE brzmienie. Jest tam wszystko: od preampów, bramek, dziesiątki efektów (w tym stereo), po symulację wzmacniaczy i głośników. I wszystko edytowalne. Nic więcej nie należy podpinać czy kombinować tylko nagrywać lub skierować sygnał (wyjście OUTPUT/PHONES) na neutralnie ustawiony wzmak. Inaczej wszystko zmulisz.
To b.dobry multiefekt za śmieszne (jak na możliwości) pieniądze.

Entuzjasta
Posty: 5
Rejestracja: 20-02-2018 10:04

21-02-2018 12:03

Też się nie znam - szukam.

Po co Zoom ze wzmacniaczem i efektami a nie zoom solo:
1) lubię brzmienie swojego pieca
2) mam efekty, których na zoomie nie ma (M5, Flashback..)
3) Ditto x4.. no troszkę lepsze niż 30 sekundowy loop na G1

Zoom w pętli się nie sprawdzi, bo dźwięk się spłaszczy do mono wracając na końcówkę mocy.
A ja tylko i w tym jednym celu chcę wsadzić zooma, żeby uzyskać przestrzenne, stereofoniczne brzmienie reverbów i delayów.

G1 jest w dechę, absolutnie. Jak gdzieś wyjeżdżam z domu, to go pakuję do futerału i gram na gitarze gdzie chcę.
Miałem nadzieję, że będę mógł skorzystać ze stereofonicznego brzmienia samych tylko reverbów, zapodając na wejściu dźwięk, który daje mi regularny sprzęt, ale zdaje się, że coś jest nie tak z impedancją tych urządzeń. Nie szczególnie się na tym znam, ale tak jak pisze humless, coś tam z sygnałem się musi gryźć. Ciekaw byłem, co.

6nt - M5 naśladuje tylko jeden efekt na raz, używam go jako jokera w pętli. G1 to sprzęt wycieczkowy.

Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 985
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

21-02-2018 21:01

Entuzjasta pisze:Też się nie znam - szukam.
.......G1 to sprzęt wycieczkowy.

Objection - to uniwersalny multiefekt, jak uniwersalne są multiefekty.

Entuzjasta
Posty: 5
Rejestracja: 20-02-2018 10:04

05-03-2018 13:24

* to sprzęt wycieczkowy w moim przypadku. Zwracam honor. I polecam urządzenie w 100%.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

05-03-2018 13:31

OK, teraz więcej rozumiem.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Multiefekty / Procesory”