Matall
Posty: 1
Rejestracja: 12-02-2018 11:40

12-02-2018 13:34

Dzień dobry!
Na wstępie chciałbym się przywitać, bo piszę tutaj pierwszy raz, mimo, że czytam od lat kilku w miarę regularnie :)
Chciałbym podpytać użytkowników Fendera Mustanga o opcje nagrywania.
Mam problem z wzmacniaczem Fender Mustang I (V1 najprawdopodobniej, V2 ma chyba otwartą tylną przestrzeń, prawda?). Kupiłem ostatnio używkę, niestety, bez płytki z Fender Fuse i Abletonem. Nic to - pobrałem oba narzędzia, stery Fender Asio, poinstalowałem, podpiąłem kabelkiem USB i.... pojawił się kłopot.
Komputer zauważył, że podpięto pod USB jakieś urządzenie, jednak nie potrafi go zidentyfikować - widnieje jako Unknown Device (raport błędu 43). Dzieje się tak zarówno na komputerze z systemem Windows 10 jak i na zapasowym sprzęcie z Windows 7. Tym samym Fender Fuse wywala komunikat "No amplifier connected", a samo urządzenie się nie instaluje, bowiem "sterowników nie ma lub nie są potrzebne" jak to wskazuje Windows. Wzmak nie widnieje ani wśród urządzeń do nagrywania ani do odtwarzania dźwięków w panelu sterowania.
Czytałem wiele tematów na stronie Fendera, postępowałem też zgodnie z ich poradnikiem (naprawa plików Microsoft Net., reinstalacja Silverlight, reinstalacja ASIO, odinstalowanie i zainstalowanie po raz kolejny wzmacniacza), jednak na nic się to zdało.
Co robić? Może ktoś z Was już spotkał się z takim problemem i zdołał go jakoś rozwiązać? Co tu kryć, kupiłem Mustanga w dużej mierze dlatego, że pozwala na tworzenie presetów w Fuse i nagrywanie przez USB w wystarczającej dla mnie jakości i zależy mi na tym, by to zadziałało... ;)

Wróć do „Gitara i komputer”