Dominik3910
Posty: 265
Rejestracja: 04-02-2013 16:35

27-12-2017 21:15

Witam. Ostatnio udało mi się odkupić moją pierwszą gitarę, na której uczyłem się grać, a zrobiłem to bo wiadomo sentyment, chciałem ją jednak mieć przy sobie do końca, nawet żeby sobie tylko leżała czy wisiała bo wiem, że o grę na tym to ciężko choć czasem chciałbym sobie poplumkać coś tylko problem mam z akcją strun bo jest ogromna ;d gitara klasyczna, pręta w gryfie nie ma choć wydaje się być w miarę prosty, siodełka nie spiłuję ani nic bo sie struny beda juz opierac o pierwsze progi, jest dosyc nisko, jedyna nadzieja w spiłowaniu podstawka w mostku, tylko jak to umiejętnie zrobić? papierem sciernym? pasuje to zrobic tez tak zeby na calej dlugosci byl tak samo spiłowany, macie jakies patenty jak to dokladnie zrobic? czy moze ewentualnie jakies inne sposoby na zbyt wysoka akcje strun? z gory dziekuje za odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

28-12-2017 07:51

Przyklej papier ścierny do prostej listwy-powiedzmy takiej o długości 30 cm i szlifuj,mam taka listwę(kantóweczkę 4x5 cm z dwoma papierami) i sie sprawdza do takich rzeczy.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”