ajdo123
Posty: 1
Rejestracja: 12-12-2017 10:20

12-12-2017 10:32

Witam. Zwracam się do Was z prośbą o doradzanie. Od półtorej roku jestem posiadaczem gitary akustycznej i nadszedł czas aby zakupić coś więcej niż tylko sama gitara.. Bardzo mnie "kręci" nagrywanie poprzez loopera, tylko kompletnie się nq tym nie znam. Czy mógłby ktoś coś doradzić co byłoby odpowiednie żeby zagrać np:https://youtu.be/DV0TJZ7Kp40
Dodam że jestem studentem i mój budżet jest na chwile obecną lekko kulawy więc dobrze by było coś w przystępnej cenie znaleźć.
Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
SoniaX
Posty: 50
Rejestracja: 31-05-2017 14:53

13-12-2017 21:49

Hej, sama uczyłam się tego kawałka i byłam w podobnej sytuacji co Ty teraz, więc po pierwsze potrzebna Ci będzie gitara elektroakustyczna, lub dokupienie i zamontowanie samego układu na twoim obecnym sprzęcie, tutaj wiele zależy od budżetu. Do uzyskania podobnego efektu wystarczy przetwornik piezo zamontowany w mostku gitary, w miarę czysto odbiera dźwięk strun oraz efekty perkusyjne, których używa Edek.
Następnie looper, ostatnio strasznie staniały BOSSy RC-1, można je spokojnie za 250-300 wyhaczyć nawet z zasilaczem, jest mały kompaktowy, banalny w obsłudze, sama z niego korzystałam na początku i bardzo polecam aż nie przesiadłam się na RC-30 w którym się zakochałam! Ale ten pierwszy na początek przygody z loopowaniem spokojnie wystarcza :D
No i pozostało combo akustyczne, najtańsze i jedne z najlepszych w stosunku ceny do jakości - Kustom Sienna (16, 30, 35 lub 60 w zależności od potrzeb) ja na początku kupiłam używaną 30-stke i dawała radę.

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”