grisza1010
Posty: 45
Rejestracja: 26-11-2008 16:25

02-10-2017 09:51

Witam serdecznie,
wracam do gitary po 2-3 latach przerwy. I zastanawiam się jaką taktykę przyjąć w kontekście ćwiczeń.

Przede wszystkim nie biorę gitary do ręki by być indywidualistą i osobą, która docelowo będzie tworzyła.
Gitara jest dla mnie relaksem po ciężkim dniu, kiedy praca jest skończona a dzieciaki śpią w swoich łóżkach.
Moim założeniem jest nauka piosenek już przez kogoś stworzonych: Ed Sheeran, No Doubt, GnR, Johnny Cash czy The Doors.

Swego czasu, jak rozpoczynałem przygodę z gitarą, starałem się do tego przyłożyć i ćwiczyłem akordy, pentatonikę. Regularnie robiłem ćwiczenia chromatyczne, pajączki, pull offy, bending itp itd. Także, nie rozpoczynam od zera. Aktualnie moje ćwiczenia (stricte ćwiczenia) polegają na różnych wariacjach pajączków: od tych prostych i mających na celu rozgrzanie ręki po pajączki zadaniowe: mające rozruszać 4 i 5 palec. Oczywiście przechodzenie między akordami i ćwiczenia na akordy barre. Jednakże mam wrażenie, że gdzieś błądzę,

Zatem czego potrzebuję? Tak usystematyzować swoje ćwiczenia by mi pomogły w nauce grania piosenek już przez kogoś kiedyś tam stworzonych. Zapewne odpowiedź będzie jedna: to ucz się tych piosenek. Fajnie, ale wydaje mi się, że są pewne elementy wspólne, które sprawdzą się w każde piosence, które mogę codziennie ćwiczyć.

I właśnie takiego czegoś potrzebuje, potrzebuje poradnika, jakie to mogą być techniki, ćwiczenia.

Za wszelką pomoc, serdecznie dziękuję.

EDIT: Może znacie jakieś ciekawe aplikacje na Androida, które mogłyby mi pomóc w osiągnięciu celu.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”