Prodigyy
Posty: 1
Rejestracja: 18-09-2017 15:44

18-09-2017 15:54

Cześć

Zacznijmy od tego, że dopiero zaczynam się uczyć grać na gitarze. Dostałem w prezencie gitarę klasyczną. Ogólnie interesuje mnie granie rocka/metalu itp. Na czym się lepiej uczyć, teraz grać na klasycznej i potem się przenieść na elektryczną (w takim wypadku na jakich aspektach w nauce zwrócić szczególna uwagę, żeby nie uczyć się czegoś. co nie będzie mi potrzebne na elektrycznej?) czy od razu lepiej kupić elektryczną?

polishmilk
Posty: 17
Rejestracja: 24-08-2010 11:46

20-09-2017 13:09

Siemasz, ja również jeszcze się uczę i od razu zaczynałem od elektryka, teraz jestem już za stary i nie mam czasu, żeby jeszcze chwycić za klasyka/akustyka. Różne są opinie niektórzy mówią, żeby zaczynać od klasycznej i wtedy będzie łatwiej, nie wiem sam nie sprawdzałem. Na razie jeżeli masz klasyka to sprawdź czy granie na gitarze ci się wkręci. Zacznij od poznawania dźwięków na gryfie, skal, itp (tematów jak zacząć jest sporo). A jeżeli będziesz czuł i wiedział, że gitara to jest to i będziesz potrzebował zagrać jakieś mięso :-D , wtedy kupisz sobie elektryka i piecyk.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-09-2017 13:14

Najfajniej - skoro chcesz grać na fortepianie, zacznij od fletu poprzecznego ;-) Ja uważam, że jeśli chcesz grać na elektryku, to na nim graj. To, oczywiście, nie przeszkadza, by oprócz tego chwycić za gitarę akustyczną, klasyczną czy bas - to może tylko rozwijać. Zresztą każdy inny instrument też. Jednak gdy Twoim celem jest gra na jakimś konkretnym instrumencie - graj na nim, a nie na innym.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

polishmilk
Posty: 17
Rejestracja: 24-08-2010 11:46

20-09-2017 13:52

6nt oczywiście się z tobą zgadzam, chodziło mi głównie o to, żeby sprawdził czy mu się wkręci granie... Przecież pełno jest ogłoszeń typu "sprzedam gitarę, jednak nie chce mi się grać"... szkoda tylko kasę wydawać.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”