beltrador
Posty: 5
Rejestracja: 06-07-2017 18:13

06-07-2017 18:33

Witam. W temacie gitar i sprzętu jestem kompletnie zielony, więc proszę o pomoc w zakupie pierwszej gitary. Planuje wydać jakieś 1000 zł (700 zł gitara i 300 wzmacniacz). Czy może lepiej wydać całą kwotę na gitarę, a wzmacniacz dokupić później? Dodam, że posiadam wzmacniacz stereo Kenwood KA-3500 który jest podpięty do komputera. Czy pod ten wzmacniacz mógłbym podpiąć gitarę?

Na gitarze planuje grać klasyczny rock, metal (metallica, megadeth) i może trochę blues'a.

Myślałem nad:
Cortami katana kx5, x1 BK,
Washburn RX12 TSB
Ibanez RG 370 DX BK
Yamaha Pacifica 112J

Mayher
Posty: 2
Rejestracja: 12-07-2017 20:30

12-07-2017 21:41

Witam :)

Jeżeli np decydujesz między Cort X1 a Cort Katana KX5 - to tylko KX5
Katana w swojej cenie jest bardzo przyzwoita. Ma solidne brzmienie w stosunku Jakość / Cena.
Na pewno nada sie do grania Rocka / Metalu
Jeśli zmienisz zdanie i planujesz wydać całość na gitarę to polecam Shecter C6 Deluxe - 999,00 PLN
Lub Samick UM3 VS

Te gitary, ktore wymieniłes oczywiscie nadaja sie do grania - Yamaha np. ma bardzo wszechstronne brzmienie.
Z Schectera na pewno będziesz zadowolony - z Katany KX5 z resztą też.

Generalnie - gitarę można podpiąć praktycznie pod wszsytko - zależy tylko jaki chcesz osiągnąć efekt.
Jeżeli masz zamiar pogrywać tylko na piecu - to ograniczysz się do główine do jego brzmienia,
( chyba że zainwestujesz w kostki lub multi-efekt ) - czyli dodatkowy wydatek.
Natomiast jeżeli podepniesz gitarę pod komputer np ( wejście liniowe ) lub ( zewnętrzna karta audio - w cenie 200-250 PLN )
i wyprowadzisz to przez wzmacniacz na kolumny (skoro masz wzmacniacz to masz też kolumny rozumiem ? :) )
masz możliwość nie tylko korzystania z darmowych wtyczek do symulacji efektów / piecy / kolumn itp (np Mercuriall U530)
ale także zyskujesz możliwość bezpośredniego nagrywania swoich "wypocin" :)

Reasumując - Jeżeli Gitara + Piec to zamiast taniego pieca polecam na początek ( oczywiście to moje skromne zdanie )

Gitara: - Katana KX5 - 799,00 PLN
Karta Audio - Behringer UMC22 - 197,00 PLN

Zamykasz się w 1000 PLN - razem z przesyłką - masz nowy sprzęt na gwarancji i spore możliwości konfiguracji brzmienia wedle uznania.

Jeżeli sama gitara do 1000 PLN - To na pewno:

- Schecter C6 Delxue
- Samick UM3 VS
- Jackson JS22 Dinky Arch Top

Pozdrawiam !

beltrador
Posty: 5
Rejestracja: 06-07-2017 18:13

17-07-2017 13:35

Dzięki za odpowiedź :) Przeglądałem allegro i znalazłem Shecter'a Omen 6 za 666 zł i zdecydowałem się na tą gitarkę, mam nadzieję, że to dobry wybór w tej cenie. Co do wzmacniacza to na razie nie zamierzam kupować, gitarę podepnę pod wejście liniowe. Kolumny mam podpięte pod wzmacniacz, a wzmacniacz jest podpięty do komputera, jeśli podepnę gitarę pod wejście liniowe to czy np. regulacja basu na wzmacniaczu będzie wpływać na brzmienie gitary? jeśli to jest wzmacniacz stereo?

Wróć do „Gitary elektryczne”