sinio18
Posty: 3
Rejestracja: 06-01-2017 23:41

09-07-2017 13:35

Witam, gram już od 3 lat na gitarze i rok temu mniej więcej zacząłem się uczyć własnych solówek, improwizacji. Puszczałem sobie jakiś podkład i do tego grałem jak każdy inny gitarzysta. Mam jednak pewien problem, ponieważ mam wrażenie, że gram praktycznie cały czas to samo i stoję w miejscu (powtarzające się riffy i takie tam). Dlatego mam pytanie do was, czy po prostu mam się uczyć innych solówek (nie robiłem tego jeszcze) i "kraść" (?) inne riffy gitarzystów, czy może coś innego?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

10-07-2017 08:45

Na początek możesz pododawać sobie zagrywki znane i lubiane (np. wyszukane w googlach: https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8), a potem... jeśli "to" masz, będziesz grał, jeśli nie - nie będziesz. Nie każdy musi być twórcą (choć grasz jeszcze na tyle krótko, że "to" ma czas jeszcze do Ciebie przyjść), niektórzy po prostu grają lepiej lub gorzej.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Anthrax91
Posty: 65
Rejestracja: 29-05-2016 22:49

10-07-2017 13:47

Wpisz sobie na youtubach "guitar licks", cała kopalnia gitarowych zagrywek, od najbardziej prostych i podstawowych po kosmicznie wymagające i skomplikowane. Z uczenia się solówek innych kompozytorów też można sporo wynieść, później dodasz coś od siebie, trochę pozmieniasz i już nie jest "kradzione"....chociaż nie wiem czy słowo kradzież tutaj pasuje, bo np dużo fajnie brzmiących bluesowych zagrywek powtarza się w wielu rockowych solówkach.
Youtube
Soundcloud
Flame Mayones Les Paul IV
Hohner HW340N
Marshall Valvestate VS102R

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”