b0nba
Posty: 1
Rejestracja: 09-07-2017 22:57

09-07-2017 22:59

Witam wszystkich Forumowiczów !

Mam zamiar poeksperymentować trochę z muzyką i chcąc stworzyć swój oryginalny styl muzyczny muszę zakupić sprzęt. Na razie czysto teoretycznie chciałbym dowiedzieć się co muszę dokładnie kupić aby w sprawach dot.jakości dźwięku i doboru sprzętu miało to "ręce i nogi" przy czym bardziej chodzi mi tu bardziej o rodzaj sprzętu i ich parametry niż o konkretne pozycje, więc proszę o waszą poradę.
Więc tak chciałbym podłączyć launchpad, mikrofon, gitarę elektroakustyczną pod looper aby zapętlać dźwięk i odtwarzać go na piecu + dodatkowo jeden mikrofon nie na looperze a bezpośrednio pod piec
Pytania są następujące:
1.Czy looper z dwoma ścieżkami wystarczy ?
2.Jaki piec/nagłośnienie dobrać aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, czy lepiej będzie dać osobny wzmacniacz na sample z launchpada + mikrofon i gitara na innym wzmacniaczu / czy lepiej kupić tzw combo z możliwością odtwarzania wokali i gitary i sample nagrywać na kanał z wokalem ? Czy też 3 wzmaki osobno na każdy "element"?
3.Czy jeden mikrofon wystarczy (chciałem dać jeden do pętli a drugi pod wokal)?
4.Jaki interfejs audio wybrać i czy będzie konieczny ?

Jako ,że pisałem wcześniej że jest to nieco teoretyczny temat możecie podawać dowolne propozycje sprzętu które spełniłyby moje wymagania przy czym zaznaczam, że temat powstał bardziej po to aby dać mi informacje o wymaganych specyfikacjach sprzętu.

PS. Gdyby ktoś zauważył to skopiowałem mój temat z "magazynu gitarzysta" tutaj ! :D

Wróć do „Poradniki (sprzęt muzyczny)”