EasyPeasy
Posty: 18
Rejestracja: 21-04-2017 15:19

01-07-2017 17:40

Czy żeby zagrać ten jakże barwny utwór https://www.youtube.com/watch?v=U49LD6_ZvKU, wystarczy kostkować naprzemiennie struny basowe i wiolinowe, czyli raz dwa potem zmiana akordu i znów i znów i znów?

Bo ogólnie tam w opisie są podane akordy do każdej zwrotki tj.

Am, E, Am, Dm, Am, E, Am, E
Am, E, Am, Dm, G, C
A7, Dm, G, C, E
Am, Dm, E, Am/G

A7, Dm, G, C, E
Am, Dm, E, Am

ale nie bardzo mi to wychodzi (tzn. na warsztat wziąłem tylko pierwszą zwrotkę) i nie wiem czy problem leży w tym, że po prostu kostkuję struny basowe i wiolinowe i zaś dość długa zmiana na kolejny akord tak z 0.5 - 1s czy w biciu? I czy po prostu grać sobie tak dalej i pracować nad szybkością zmiany chwytów, bo ogólnie jak mam jakiś utwór "fingerstyle" to potrafię dużo szybciej się go nauczyć niż na akordach, np. myślałem, że ten to to samo co z filmiku wyżej, ale jednak nie -> https://www.youtube.com/watch?v=Sgrud20REWM

EasyPeasy
Posty: 18
Rejestracja: 21-04-2017 15:19

02-07-2017 10:11

Proszę o odpowiedź wiem, że są wakacje tzn. niektórzy studenci je mają, ale nie można próżnować.

Awatar użytkownika
Anthrax91
Posty: 65
Rejestracja: 29-05-2016 22:49

05-07-2017 13:36

Na początku rzeczywiście uderzasz raz strunę basową raz struny wiolinowe. Łatwy schematy, można nawet podejrzeć jak gra ten gość na filmiku.
Sytuacja z biciem trochę się zmienia od G...od tej pory każdy akord grasz dwa razy. Ciężko to wytłumaczyć słowem, najłatwiej byłoby pokazać xP
Płynne zmienianie akordów to podstawa jeśli chcesz żeby to miało ręce i nogi ;)
Bicia mogą wydawać się trudne na początku, ale gdy będziesz ćwiczył różne piosenki to zauważysz że sam automatycznie zaczniesz czuć jakie jest bicie do danego kawałka.
Youtube
Soundcloud
Flame Mayones Les Paul IV
Hohner HW340N
Marshall Valvestate VS102R

EasyPeasy
Posty: 18
Rejestracja: 21-04-2017 15:19

07-07-2017 08:52

Anthrax91 pisze:Na początku rzeczywiście uderzasz raz strunę basową raz struny wiolinowe. Łatwy schematy, można nawet podejrzeć jak gra ten gość na filmiku.
Sytuacja z biciem trochę się zmienia od G...od tej pory każdy akord grasz dwa razy. Ciężko to wytłumaczyć słowem, najłatwiej byłoby pokazać xP
Płynne zmienianie akordów to podstawa jeśli chcesz żeby to miało ręce i nogi ;)
Bicia mogą wydawać się trudne na początku, ale gdy będziesz ćwiczył różne piosenki to zauważysz że sam automatycznie zaczniesz czuć jakie jest bicie do danego kawałka.


A pamiętasz ze swojej nauki gry na gitarze ile tak zajęło Tobie nauczenie się płynnej zmiany akordów tych podstawowych, bo np. przejście od E -> Am i odwrotnie no to zajęło mi chwilę, ale innych np. z Am -> Dm uczę się już trochę (dwa/trzy dni) i nadal idzie jak krew z nosa. Bo zastanawiam się czy to kwestia dni/tygodni/miesięcy :D

Ogólnie to chyba nie powinien zajmować się cały czas tym jednym utworem tylko grać inne i uczyć się innych rzeczy? Jak grania z metro, bicia, ćwiczeń na rozciągnięcie palców, szybkość itd.?

Awatar użytkownika
Anthrax91
Posty: 65
Rejestracja: 29-05-2016 22:49

07-07-2017 19:53

Moje początki wyglądały słabo ponieważ nie przykładałem się do ćwiczeń, taka nauka zmiany akordów trwała nawet kilka tygodniu, dopiero gdzieś po roku ruszył szybszy progres gdy zacząłem regularne ćwiczenia. Akord Dm nazywałem "trudnym akordem"...nie wiedziałem wtedy jeszcze ile cierpienia mnie czeka przy chwytaniu F :P Na pewno warto poszerzyć sobie wachlarz ćwiczeń i próbować różnych rzeczy.
Youtube
Soundcloud
Flame Mayones Les Paul IV
Hohner HW340N
Marshall Valvestate VS102R

EasyPeasy
Posty: 18
Rejestracja: 21-04-2017 15:19

09-07-2017 13:46

Anthrax91 pisze:Moje początki wyglądały słabo ponieważ nie przykładałem się do ćwiczeń, taka nauka zmiany akordów trwała nawet kilka tygodniu, dopiero gdzieś po roku ruszył szybszy progres gdy zacząłem regularne ćwiczenia. Akord Dm nazywałem "trudnym akordem"...nie wiedziałem wtedy jeszcze ile cierpienia mnie czeka przy chwytaniu F :P Na pewno warto poszerzyć sobie wachlarz ćwiczeń i próbować różnych rzeczy.


Ja to bym sobie pochodził najlepiej na lekcje nauki gry na gitarze, bo mam podobnie tak jak ty, tj. dokładnie rok temu na początku wakacji (jestem na studiach) miałem podobny zapał, czyli duży, i na końcu sierpnia już sporo łapałem, przyszły praktyki cały wrzesień zaje****, później rok akademicki, w akademiku mieszkam, więc ewentualnie tylko w weekendy gra i sobie odpuściłem, teraz znów mam wakacje, ale od października ostatni semestr studiów i przydałoby mi się przez ten czas chodzić gdzieś na naukę gry na gitarze, przez okres roku akademickiego. Myślę, że nawet po kilku - dziesięciu lekcjach bym się nauczył więcej niż do tej pory.

ProGuitar
Posty: 4
Rejestracja: 07-05-2015 21:21

26-09-2017 10:41

W sprawie lekcji gry na gitarze serdecznie zapraszam na http://www.proguitar.pl.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”