elvisef
Posty: 2
Rejestracja: 24-06-2017 12:01

24-06-2017 12:18

Cześć.

Posiadam dwie gitary. Jestem nowicjuszem w tych sprawach i nie mam bladego pojęcia, co to za modele, co mają w sobie i ile mogą być warte.

Gitara nr1:
Obrazek

Gitara nr2:
Obrazek

Więcej zdjęć poniżej, w galeriach:
gitara1: http://img.eftv.ayz.pl/#14982986880014
gitara2: http://img.eftv.ayz.pl/#14982987309497
hasło do galerii: gitary2017

Gitara nr1 - kupiłem od wujka, coś w niej tam wymieniał, mówił że wrzucił coś średniej półki, ale co i jak, nie mam pojęcia a nie mam z nim teraz kontaktu, z resztą i tak by nie pamiętał, ale ogólnie dobrze grała

Gitara nr2 - kupiłem w komisie, jest lżejsza niż ta "nr1", ale też nie wiem co i jak, jednak jest ładna (na mój gust)


Moja prośba do Was jest taka, abyście pomogli mi zidentyfikować markę, model (to już nieistotne chyba aż tak, jeśli coś było wymieniane) i ewentualny możliwy koszt. Kiedyś próbowałem brzdękać sobie na elektryku, ale długo już nie grałem i jak do tej pory prawie w ogóle ich nei wyciągałem. Teraz odkurzyłem i zabierają mi miejsce, a mam swojego akustyka jeszcze, którego częściej używam. Te dwie tutaj wymienione gitary, zapewne sprzedam. Wolałbym ich nei rozkręcać, ale po prostu oceńcie swoim profesjonalnym, doświadczonym okiem, co to i z czym to się je.

Dzięki z góry, czekam na podpowiedzi.

Awatar użytkownika
ESP
Posty: 888
Rejestracja: 09-01-2014 17:29

30-06-2017 16:09

Druga gitara to jest coś w stylu "Gitara elektryczna 12 kolorów okazja" z allegro za 300 zł nowa. O pierwszej ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo nie ma nic na główce i tak na pierwszy rzut oka trudno jest stwierdzić czy było coś wymieniane czy nie. Prawdopodobnie może mieć zmienione przetworniki, ale bez zdjęcia elektroniki również się nie obejdzie.

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

10-07-2017 07:45

W tej drugiej wszystko jest równo? Bo coś gryf ma dziwną przerwę/szparę przed osłonką przystawki.

Gitara nr2 - kupiłem w komisie


Po co, skoro

Jestem nowicjuszem w tych sprawach i nie mam bladego pojęcia, co to za modele
?

elvisef
Posty: 2
Rejestracja: 24-06-2017 12:01

10-07-2017 13:24

Geohound pisze:W tej drugiej wszystko jest równo? Bo coś gryf ma dziwną przerwę/szparę przed osłonką przystawki.

Gitara nr2 - kupiłem w komisie


Po co, skoro

Jestem nowicjuszem w tych sprawach i nie mam bladego pojęcia, co to za modele
?


Są dwa powody,dla których kupiłem tam.
1) Spodobała mi się wizualnie - grać grała, struny do wymiany.
2) Mój wujek siedzi w temacie i czasami grzebie w elektronice, wymienia w swoich gitarach itp. Była opcja upgrade'u, choć nie było to niezbędne.

Inna sprawa, to że pierwszą gitarą była ta "nr1". Ta nr2 jest przede wszystkim lżejsza od tej nr1. Mogę sobie ją zabrać gdziekolwiek, pod pachę. Tej nr2 już nie uniósłbym tak daleko. Ta nr2 jest bardziej poręczna.

Jeśli miałbym kupić gitarę i chcieć się na niej nauczyć konkretnie grać, to bym nie szukał w komisie.
Ja sobie gram od czasu do czasu, jeśli mam gdzie, bo raczej akustyk.

Czyli wracając do tematu, trzebaby wyciągnąć elektronikę i podejrzeć jakieś nr seryjne czy markę/model tych przetworników, aby cokolwiek powiedzieć ?

A co do tej "szparki", to faktycznie na zdjęciu dziwnie to wygląda. Sprawdzę w domu, w tym tygodniu.

Wróć do „Wasz sprzęt”