Awatar użytkownika
Overrated
Posty: 5
Rejestracja: 10-03-2013 01:21

05-04-2017 18:05

Witam. Gram już kilka lat na gitarze akustycznej, ale Rock i Metal to coś co uwielbiam więc przyszedł czas na kupno gitary elektrycznej. Po kilku opiniach wychodzi, że najlepiej dla mnie będzie kupić Yamaha Pacifica 112V. Nie wiem jeszcze czy zdecyduje się na nowy czy używany egzemplarz więc nie jestem w stanie podać dokładnego budżetu. Dodam tylko, że jeśli macie jakieś propozycje to dawajcie używki w podobnej cenie co 112V czyli 500-800zł.
Tak jak mówiłem gitara w 70% ma służyć do ciężkiego grania, ale także rzeczy typu Pink Floyd.
Bardzo ważne jest to, że na ten moment nie mam zamiaru kupować wzmacniacza. Mam zamiar podłączyć gitarę pod PC(słuchawki) dlatego mam też kilka pytań:
1. Jak wygląda podłączenie: gitara - przedwzmacniacz - pc?
2. Raczej potrzebny mi będzie jakiś przedwzmacniacz/efekt. Patrzę po opiniach i myślę, że Line 6 POD Studio GX będzie dobry, tak?
3. Jest możliwość abym mógł puścić na odtwarzaczu/yt jakiś utwór i grać w tym samym czasie słysząc obie rzeczy na tych samych słuchawkach?
4. Co potrzebuje aby przełączać się nogą pomiędzy czystm dźwiękiem a przesterem?

Wróć do „Gitary elektryczne”